Lista ocen Alfa Romeo 156 II Crosswagon Q4 1.9 16V JTD M-Jet 150KM 110kW 2004-2006 (11) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Blachowski_
Crosswagon Q4 1.9 16V JTD M-Jet 150KM 110kW
Auto bardzo ekonomiczne jak na moc i napęd którym dysponuje. Aktualnie po wgraniu nowej mapy na 210 koni mechanicznych auto pali średnio 2 setki oleju napędowego więcej przy czym na trasie przy prędkościach 160 - 180 km/h średnie spalanie wynosi 7 l ropy. Tyle paliła moja skoda felicia przy 120 km/h. Co do przyspieszeń są niesamowite. Do setki auto na tej mapie rozpędza się w 7.5 sekundy, natomiast prędkość maksymalna pozostała praktycznie bez...
~jaras
Crosswagon Q4 1.9 16V JTD M-Jet 150KM 110kW
Jak już wspominałem Crosswagon nie jest dla osób, które chcą jak najniższym kosztem użytkować auto poruszając się z punktu a do punktu b. Zawieszenie może zaskoczyć trudnością w zakupie części jak i ceną niektórych elementów, które nie pasują od zwykłej 156. Są to np.sprężyny, czy amortyzatory. Układ przeniesienia napędu,itp. Ja na przestrzeni roku nie miałem akurat żadnych problemów z omawianymi powyżej kwestiami, ale nie oszukujmy się.....
~Adi
Crosswagon Q4 1.9 16V JTD M-Jet 150KM 110kW
Spalanie jak na auto z napędem na cztery koła nie jest złe. U mnie głównie się jeździ po mieście na krótkich odcinkach około 6-8km w jedną stronę i jest dlatego takie spalanie w mieście, (to najwyższe to spalanie zimowe, mam odpięty egr dlatego tez auto się dłużej nagrzewa) ale jadąc trasa do 120km/h bardzo ładnie spada. Spalanie mierzone jest przeze mnie przy każdym tankowaniu, ponieważ zawsze tankuje do pełna i kasuje licznik kilometrów....
~lyssy
Crosswagon Q4 1.9 16V JTD M-Jet 150KM 110kW
stały napęd na 4 koła waga ponad 1500kg, 150km a spalanie przy normalnej jeździe super. najoszczędniejsze auto jakie do tej pory miałem (no ale do tej pory były same v6 i v8) dodam że mieszkam w górach więc w kazdy aucie miałem potworne spalanie myślę ze alfa tylko po miejscu na krutkich odcinkach nie przekroczy 8 l (nie miałem okazji sprawdzić) poniższe dane spalania są danymi sprawdzonymi przez zalanie pełnego baku
~asz
Crosswagon Q4 1.9 16V JTD M-Jet 150KM 110kW
zużycie paliwa to jest zasługa w głównej mierze kierowcy bo.. zdarzyło mi się spalić na trasie 5,5l normalnie trasa z miastem gdzie na trasie między 110 a 130 km/h to od 6 do 6,5l a gdy zjedziemy z drogi w piach to i 8 wskoczyć może
~Zygmunt
Crosswagon Q4 1.9 16V JTD M-Jet 150KM 110kW
Samo auto nie wymaga dużych nakładów ale są elementy, które potrafią zaskoczyć np. tarcze hamulcowe (900 zł tylko na przód), osprzęt silnika dość tani.
~Olo
Crosswagon Q4 1.9 16V JTD M-Jet 150KM 110kW
Silnik jest oszczędny, więc na paliwo nie wydamy dużo. Jeśli dużo jeździmy po kiepskich drogach możemy do kosztów eksploatacji doliczyć naprawy zawieszenia.
~jaras
Crosswagon Q4 1.9 16V JTD M-Jet 150KM 110kW
Na razie OK. Spodziewałem się że będzie gorzej.. Najgorszym wrogiem alfy jest słaby mechanik i niedbający o auto właściciel..
~mykol
Crosswagon Q4 1.9 16V JTD M-Jet 150KM 110kW
zaskakująco mało pali. Robię dużo tras i tak naprawdę spalanie 6,5l nie jest ciężkie do osiągnięcia
~Łukasz
Crosswagon Q4 1.9 16V JTD M-Jet 150KM 110kW
Samochód drogi w utrzymaniu, przyczyną jest m.in. napęd 4x4. Za każdym razem po wizycie w serwisie minimalna
Alfa Romeo 156 II Crosswagon Q4