Lista ocen Alfa Romeo 156 II Kombi (55)

~Sadzik
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Turbina ze zmienną geometrią robi swoje, ciągnie od samego dołu, ładnie mruczy (jak na diesla). Spalanie poniżej katalogowego gdyż wcześniejszy właściciel przerobił ją w Holenderskiej firmie na ok.150 KM. (Silnik)
~Tesu
Kombi 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Tutaj alfę broni silnik, spalanie, moc, 6 biegowa skrzynia, z przodu wizualnie nawet w 2023 się prezentuje ładnie. Z wad jak to wiadomo Alfa.. Elektryka, drobiazgi coś nie działa, a tu szyba z tyłu, tu jakiś czujnik pokaże błąd. Wbrew pozorom, wystarczy zgasić i uruchomić auto ponownie, błędy znikają i auto jedzie a mity odnośnie lawety to pochodzą z silników benzynowych. PS co do zawieszenia jak się wymieni zamienniki np na eibach lub kayaba...
~użytkownik
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Bardzo dobre i doskonale wyposażone auto za stosunkowo niska cenę. Dynamiczny silnik i komfortowe zawieszenie. Można się czepić kilku szczegółów, ale trzeba pamiętać że doskonałego samochodu nie ma. Kupiłem go z przebiegiem 150 tys. Przejechałem 32 tys. i naprawdę jestem zadowolony. Wkurzające jest tylko ciągłe odpowiadanie na pytanie \"czy się nie psuje?\"
~Sowiński Tomasz
Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW
Moc genialna pod warunkiem że prawidłowo dbacie o swoją maszynę. Znaleźć porządnego mechanika czytać na forach Alfy Romeo mas ludzi wam chętnie pomorze. (Silnik)
~sławik
Kombi 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Auto moich snów - myślę, że już marki nie zmienię, a jedynie w przyszłości model na nowszy!
~brylus
Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW
W tej cenie to chyba jeden z najlepszych samochodów dostępnych na rynku wtórnym. Niestety należy bardzo uważać przy zakupie. Alfa jak się o nią dba systematycznie - odwdzięczy się latami bez zawodnej pracy. Jak przyoszczędzisz przy zakupie i kupisz "okazyjnie" to bądź przygotowany, że włożysz parę k w remont. Ma włoską sportową duszę. Albo ją pokochasz, albo znienawidzisz. Obojętnie obok niej na pewno nie przejdziesz.
~J.Ż
Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW
Moc jest duża, lecz łatwo ją podnieść do 210-220 koni. (Silnik)
~Dron
Kombi 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Właściwości silnika bardzo fajne. Elastyczny, przyzwoita moc. Trudno znaleźć słabe punkty. (Silnik)
~Alfista
Kombi 1.9 JTD 150KM 110kW
Miałem dwie Alfy 156 sportwagon, teraz mam 159. Obie przejechały ok. 90 tys, pierwsza 2.0 benzyna, druga 1.9 jtd, kręcona do z 140 do 160 KM i 350 momentu. Ta druga to była żyleta, choć nie tak jedwabista jak benzynowe 2.0. Ale bez diesla już do przyczepy się nie podłączę! (Silnik)
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 156 II Kombi
7,3
7,8
12,0
~tsamsel@wp.pl
Kombi 1.9 JTD 150KM 110kW
Auto warte swojej ceny. Zadbany egzemplarz wcale nie musi być awaryjny, jak mit Alfy.
Alfa Romeo 156 II Kombi