Lista ocen Alfa Romeo GTV II (38) - Silnik

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Alfaaa
Coupe 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
150 KM w zupełności wystarcza do sprawnego poruszania się. Wybralem ten silnik bo jest prosty w obsłudze i tani w eksploatacji (wymiana rozrządu nie przyprawia o zawał serca tak jak w przypadku mocniejszych silników). Dbac tylko o regularną wymianę markowego oleju i nic nie ma prawa się zepsuc. To moja czwarta alfa z tym silnikiem, z lpg, i nigdy nie miałem z niczym najmniejszych problemów.
~BOBAS KR
Coupe 2.0 i V6 TB 202KM 149kW
Jest to moja druga Gtv wcześniej miałem z silnikiem 2.0 Twin Spark i właśnie przez niego zakochałem się w Alfie Gtv :) Cóż można napisać o silniku V6 Alfy: piękne brzmienie; rewelacyjny wygląd (silnika) rzucający na łopatki, osiągi - 202 Km z 2 litrów wciskają w fotel i do tego świst turbo :) myślę że jest to jedna z dwóch najlepszych jednostek jaka znalazła się w Gtv i innych Alfach
~mateusu86
Coupe 2.0 JTS 165KM 121kW
Silnik bardzo sympatyczne mruczy gdy pogonimy po obrotomierzu;] nie ma wycieków, trzeba zwracać uwagę na cewki, mi po roku jedna padła, wydatek to 300zł +/- wymiana banalna i tylko trzeba błąd skasować po wymianie, motor dość elastyczny, 165km wystarcza. Trzeba lać dobre paliwo, olej tylko 10w60 syntetyk, inne się nie nadają!;]
~YBSOne
Coupe 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Zawsze pali od razu, bardzo elastyczny, sporo momentu sporo mocy jak na tą pojemność, Twin Spark jest jednym z najlepszych silników produkcyjnych w kategorii 2 litrów na świecie. Należy o niego dbać żeby panewki były w dobrym stanie. Nie katować nie rozgrzanego i dbać o olej, jakościowo i ilościowo a będzie służył długo.
~On
Coupe 2.0 i V6 TB 202KM 149kW
Dzieło sztuki!! Jedynie po zakupie co zrobiłem to chiptunning (wkońcu to auto z turbo) W chwili obecnej auto legitymuje się mocą 242KM - na tyle pozwala seryjna turbina która nie jest duża w tym silniku! Dzięki temu nie czuć tak gwałtownego uderzenia mocy jak to bywa w silnikach gdzie turbina daje 50% mocy lub więcej
~arho01 http://forum.alfaclub.pl/
Coupe 3.0 i V6 24V 220KM 162kW
Coś niesamowitego! Reakcja na gaz natychmiastowa, moment obrotowy i moc rozwijają się bardzo liniowo. Silnik wysokoobrotowy, ale jednocześnie jego "dół" pozwala bezproblemowo poruszać się po mieście dość żwawo. Jego prawdziwe życie zaczyna się powyżej 3000 obrotów. Niesamowita elastyczność!
~Jeremy
Coupe 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Dno i kupa mułu. Spod świateł wyprzedzi Cie np. Peugeot 107 68 KM... Sportowy wygląd i brak osiągów. Najesz się wstydu. Nie będziesz często wymieniał oleju (musi być dobrej jakości) - obrócą Ci się panewki i silnik do remontu. Takie są fakty...
~rephlex
Coupe 3.0 i V6 24V 218KM 160kW
Prawie idealny. Przydałoby się więcej momentu przy niskich obrotach, ale za to jeżdżąc spokojnie w granicach 3 tys. obr. jest cicho jak w limuzynie. Gdy się podkręci (nawet do 7 tys) dzwięki jak w wyscigowce - serio. Ogólnie - kocham ten silnik!
~Piciu piciu10@interia.pl
Coupe 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Silnik o typowo sportowej charakterystyce. Dość leniwy na dole (ale bez przesady), za to od 3 krpm pokazuje swój charakter i pozwala się kręcić do 7 krpm. Dźwięk - trzeba posluchać tego "śpiewu" :)
~Lary
Coupe 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Silnik brzmi pięknie ale to normalne w przypadku tej marki, uwielbia wysokie obroty, bezproblemowy i proszę mi wierzyć - zapewnia świetne osiągi.