Lista ocen Audi 80 B3 Sedan (256) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 361 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomowski
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Skrzynia chodzi idealnie. Przełożenia są krótkie i zawsze wszystkie biegi precyzyjnie wchodzą. Jedyne problemy jakie z nią mam, to jak zostawię na noc wbity bieg, to muszę rano trochę ją rozruszać, żeby jedynka weszła. :) Tak poza tym nie mam zastrzeżeń.
~Paweł
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Jak już ktoś tutaj kiedyś napisał - biegi wchodzą jak w dżojstiku (czy coś takiego ;) ). Mechanizm jest bardzo precyzyjny i nawet początkujący kierowca bez problemu znajdzie każdy bieg. Coś na wzór Golfa IV, a nawet powiedziałbym, że lepiej.
~Stachu
Sedan 1.8 75KM 55kW
Skrzynia biegów chodzi dość głośno. Byłem w kilku warsztatach i nikt nie potrafił określić co jak i dlaczego. Poza tym w moim modelu jest skrzynia 4-biegowa. Ani to biegi długie ani też krótkie co daje ujemny wpływ na przyśpieszenie tego auta.
~marcinmet@wp.pl
Sedan 1.6 70KM 51kW
Tutaj żadnych zastrzeżeń. Ewentualnie to mogłaby być dłuższa, bo przy 90 km/h ma na 5 biegu ~2600 obrotów, przy 100 km/h ~3000. Za to żaden bieg nie zgrzyta i wchodzą idealnie, żadnych problemów z wbiciem biegu, przy takim przebiegu - zdumiewające.
~x1_mario
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Skrzynie w tych audi nie są rewelacyjne, często padają synchronizatory (np. w moim) pozatym ogólnie nie są bezawaryjne. Jednakże biegi wchodzą dość lekko i bez problemów, jednak 4 bieg zgrzyta. Radzę sprawdzić biegi przed kupnem na rozgrzanym silniku.
~Mały
Sedan 1.6 70KM 51kW
Skrzynia chodzi perfekt, podobają mi się krótkie przełożenia drążka nie trzeba machać jak w ikarusie xD. Jak jest zimny to 1 wchodzi ciężko i wsteczny ale tak to ok paluszkiem zmieniam biegi:)Skrzynia jest bardzo precyzyjna.:)
~marecqimarek@wp.pl
Sedan 1.6 TD 80KM 59kW
doskonała choć już druga w moim modelu.Pierwsza wymieniona po około 300tyś.km , sprzęgło tak średnio co 200tyś km.Przy 400tyś km poddana została regeneracji pompa (koszt.około 700zł z doregulowaniem i montażem)
~cinek
Sedan 1.8 75KM 55kW
dopasowana idealnie, chodzi lekko, krotka dzwignia pozwala na bardzo syzbka zmiane biegow. czasami mam tylko problem z wlaczeniem wstecznego (podwojnie wysprzeglic musze) ale to chyba tylko przypadlosc mojego egz.
~bwdt@poczta.onet.pl
Sedan 1.8 S 88KM 65kW
od jakiegos czaasu zaczela bardzo glosno pracowac , przy predkosci od 80 do 120 slychac lozyska w skrzyni , czy wie ktos czy idzie to zrobic ? czy jest sens , bo kazdy mechanik mi kaze kupic uzywana kolejna :(((
~Maciej
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Biegi bardzo dobrze wy stopniowane, całkiem długa skrzynia. Zimą bywały problemy pod dłuższym postoju na mrozie z wrzuceniem biegu jednak gdy pochodził trochę i się nagrzał wracało do normy.
Audi 80 B3 Sedan