Lista ocen Audi 80 B3 Sedan (256) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 361 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~deejay.ftb
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
nie prowadziłem jeszcze samochodu w którym zmiana biegów sprawiałaby mi taką przyjemność - podobno ideał osiągnięto w Porsche ale dopóki tego nie sprawdzę będę tak twierdził. Prowadziłem kilka nowszych aut (niektóre próbowały nazywać się sportowymi jak np. Opel Calibra 2.0 16V z 1992roku) ale nie znalazłem lepszego mechanizmu. Tylko z uwagi na wiek i przebiegi tych pojazdów należy przekładnię traktować z odpowiednią dawką rozsądku czyli nie...
~pszyszek westa@poczta.fm
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
To zdecydowanie najmocniejszy punkt tego samochodu i tej firmy. Nieprzypadkowo któreś tam Audi wygrało konkurs na najlepszą ręczna skrzynię biegów na świecie! Biegi praktycznie same wskakują, można nie zmienić biegu "do końca" a lewarek i tak sam wskoczy tam gdzie powinien. Do przełożeń nie mam żadnych zastrzeżeń, krótki lewarek jest bardzo przyjemny w obsłudze. Jeździłem wieloma znacznie młodszymi samochodami (nie Audi) i nie spotkałem żadnej...
~maykel
Sedan 1.9 113KM 83kW
Bardzo dobra, 5 biegowa. Nigdy sie nie zepsuła i co niewyobrażalne w dzisiejszych autach sprzęgło za naszej kadencji nigdy nie ruszane, raz padła pompa sprzęgła i to wszystko. Biegi wchodzą z lekkim oporem ale precyzyjnie. podczas mrozu 2 bieg lekko haczy ale tylko dopóki się nie rozgrzeje. olej wymieniałem może z 3 razy przez caly ten czas. Jeżeli chodzi o zestopniowanie jest dosyć krótkie, dwójka do niecałych 90km/h trójka do 135km/h.
~basu85@mail.ru
Sedan 2.0 quattro 113KM 83kW
chodzi bez problemów - biegi wchodzą bardzo szybko i cicho. synchronizacja biegów działa bez problemowo nawet przy "agresywnej" jeździe i wręcz "szarpaniu" drążka zmiany biegów (gdy zmiana biegu trwa ok 0,5sekundy ciężko to nazwać zwykłym "zmienianiem" biegu). Zauważyłem jednak śladowe ilości oleju (nie jest to żaden poważny wyciek, ale ślad jest) na zespojeniu skrzyni - stąd ocena dobra mimo bezproblemowego działania
~Pablo
Sedan 1.6 TD 80KM 59kW
Zestopniowanie skrzyni idealne pod możliwości silnika pozostawionego przy seryjnej mocy. Dodatkowo krótki skok lewarka i wyraźna informacja, że bieg wszedł. Dla mnie bomba. Po podkręceniu silnika niestety za krótka piątka lub brak szóstki (można włożyć skrzynię \"6\" plug and play od 2,5TDI). Niestety na naganę zasługują szumiące łożyska. Ja rozumiem, przebieg, ale oczekiwałbym więcej.
~Mateusz
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Wersja AKM, jedna z dłuższych skrzyń w tym modelu, świetnie nadaje się w trasę, przy 110 km/h mam 2,5k obrotów, cisza w środku. Co prawda w mieście trochę ciężko się zbiera, ale spalanie w trasie przy tej skrzyni jest bardzo niskie. Biegi wchodzą bardzo precyzyjnie, nie trzeba ich szukać.
~Patryk K
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Skrzynia biegów chodzi wyśmienicie. Nawet przy bardzo dużych przebiegach, lewarek wchodzi pewnie i z fajnym skokiem. Problemem natomiast bywają wysprzęgliki przy skrzyni, które z biegiem czasu lubią cieknąć (układ sterowania sprzęgłem jest hydrauliczny pozbawiony linki).
~Dża - piti_88@interia.pl
Sedan 1.8 75KM 55kW
Skrzynia działa b.dobrze. Czasem występują problemy z wrzuceniem wstecznego. Poza tym jeździ się przyjemnie. Nie ma żadnych trzasków i pisków. Nie słychać jej pracy. Niestety jak na niemieckie auto, sprzęgło jest troszkę \"wulgarne\" i potrafi szarpnąć. Poza tym, nie ma problemów.
~Marcin
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Ze skrzynią była masakra. Po odpaleniu auta żaden bieg - dosłownie żaden - nie chciał wejść !!! Jedynka zawsze zgrzytała, wsteczny dwoma rękoma trzeba było wbijać. Pamietam, jak czasami stałem na światłach to aż się płakać chciało człowiekowi, że to tak chodzi. Jednym słowem DNO...
Dziennik kosztów dla Audi 80 B3 Sedan
5,9
12,5
9,1
~Arek R.
Sedan 1.8 75KM 55kW
W moim samochodzie ten element cały czas sprawuje się jak marzenie. Oczywiscie są ślady zużycia (drugi bieg czasami haczy) ale ogólnie jak na tyle lat to mogę poiwedzieć że nie spotakałem się z lepszą skrzynią - tutaj nawet Mercedes nie ma czego szukać 9wiem bo jeździłem).
Audi 80 B3 Sedan