Lista ocen Audi 80 B3 Sedan 1.8 S 90KM 66kW 1986-1991 (84) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 124 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wirus:)
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
oj tu moge pomarudzic nie wiem co jest grane wymieniłem termostat ale dalej temperatura szaleje jest poprawa ale w zime zimno jak w psiarni a w lato wieje prawie gorace zamiast chłodnego pokretła od ustawien musiałem przerobic na metalowe bo linki sie pozapiekały albo cos bo zeby przekrecic nawiew na szybe albo na twarz trzeba uzyc wiekszej siły a o nawiewie na nogi moge pomarzyc teraz nie jest to potrzebne ale musze na zime zrobic bo chce...
~Tomowski
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Co do wentylacji i ogrzewania - tutaj jest o wiele gorzej. Owszem, nawiewy grzeją jak należy, w miarę dobrze radzą sobie z zaparowanymi szybami, ale jest jeden mankament - na I, II i III stopniu nawiewy włączają się tylko po wjechaniu w dziurę i chwile potem się samoczynnie wyłączają. Nie wiem co to jest. Będę musiał to zbadać.
~Mateusz
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Po 30 latach z reguły nagrzewnica wysiada i właściciela czeka żmudna wymiana. Przy okazji należy wymienić pokrycie klapek wentylacji, które po 30 latach się rozsypały. Po tych naprawach w zimie w środku można siedzieć w krótkim rękawku.
~Paweł
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Autko bardzo szybko się nagrzewa, nawet zimą, ogrzewanie jest bardzo wydajne, przy sprawnej nagrzewnicy na pewno nikt nie zmarznie. Na wentylację nie ma co narzekać, brakuje trochę klimatyzacji, ale no... 30 lat temu mało które autko to miało.
~Andrew
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Nie wiem skąd te niskie oceny w tej kategorii... Nigdy nie miałem problemów z ogrzewaniem. Jak za gorąco to wystarczy użyć szyberdachu, no chyba, że ktoś ma "Bieda Edition" i takiego luksusu nie posiada (nie wspominając już o klimatyzacji).
~Patryk K
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Ogrzewanie lubi platać figle, ze względu na mało odporne na próbę czasową klapy sterowania powietrzem. Zdarzają się zakamienione nagrzewnice (z powodu złej eksploatacji) i nie rzadko cieknące nagrzewnice. Wymiana czasochłonna i droga od 300 do 800zł.
~la-ger
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Z wentylacją problemu nie ma - szyberdach; gorzej nieco z ogrzewaniem. Myślę, że wyloty dysz można było rozmieścić lepiej; zwłaszcza z tyłu ogrzewania w zasadzie nie ma, natomiast jego skuteczność - kiedy działa dmuchawa - bardzo dobra.
~ving
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
ponad rok jezdze tym samochodem-przezylem juz lato i zime w tej furce roznica tylko taka ze zima musze jakies 10 minut wczesniej wyjsc z domu by oczyscic audice z tych ordynarnie bialych platkow sniegu;-)...latem?...uzywam reksona for men;-)
~Adam z Ostródy
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Grzeje bardzo dobrze, ale na nogi nie tak jak ja bym tego chciał(nie jest to moja pierwsza 80, w każdej podobnie), mam też A6 i tam szybciej odparowują szyby, no ale jak na rocznik 1987 bardzo dobrze.
~Elvis 29
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Chłodnica i ogrzewanie do druga bolaczka prócz zawieszenia w moim audiku, czest wycieka płyn, po dolaniu czasem się układ zapowietrzy i juz jest problem. Zimą nagrzewa się po przejechaniu 6 km.
Audi 80 B3 Sedan