Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Avant

AL, 13 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1995
Audi 80 B4 Avant 1.9 TDI 90KM 66kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : Chyba jedna z najbardziej żywotnych jednostek.
bardzo udany model.
dieslem 1,9 TDI 90 KM mozna jechać na 5 biegu 60 i 160, kultura pracy silnika (jak na te lata produkcji) więcej niż zadowalająca, jedynie przez pierwsze 5 sekund po odpaleniu silnik \"twardziej chodzi\", ale to może jedynie mój przypadek.
przy przebiegu niecałe 300 tys czuc już delikatny opór kiedy chce się wrzucić 3 bieg, kilometry robią swoje, poza tym ok., idealny skok lewarka.
prowadzi sie bardzo dobrze, ze wzgledu na gabaryty i ciężar silnika jak i całego auta nie ma mowy o jakimś kołysaniu czy \"podskakiwaniu\" auta na naszych cudownych drogach.
przez przednią szybę niezła, w luterkach bocznych nawet bardzo dobra, gorzej z szybą tylną.
Wszystkie przyciski pod ręką, fotele z wszechstronną regulacją, kierownica niestety bez regulacji, tablica rozdzielcza jasna i przejrzysta (nawet w nocy), gałka zmiany biegów b. dobrze umiejscowiona.
pokrętła pod ręką, ogrzewanie w zimie mogłoby szybciej dzialac (po 5 km zaczyna, no ale fizyki nie da się ominąć), klimatyzacja bardzo przydatna i cięzko byłoby bez niej, mimo że auto spala ok 1,5l/100km więcej gdy klima chodzi na okrągło.
z przodu ok, choć czasm zdarza mi się zachaczyć głowa przy wychodzeniu (1,82m wzrostu), tył dla 2 dorosłych osób, długa podróż w 3 sosoby na tylnej kanapie (średnio po 75 kg) jest udręką, śmiało można za to jechać w 4 osoby na wakacje i miejsca nie zabraknie, równiez na bagaż, bagażnik bardzo pojemny,
Trzeba mieć cały czas świadomośc ze jest to diesel i nigdy tak cicho jak w benzyniaku nie będzie, dla mnie wyciszony optymalnie.
Trasa 6L po polskich drogach, miasto 7L do 9L gdy używa się klimy, normalne naprawy i przeglądy zawieszenia, wymiana klocków co rok, olei, płynów, pasków itd,
Za egzemplarz w stanie bardzo dobrym ( a zdarzaja się jeszcze takie) musimy niestety zapłacic w granicach 10-12 tys zł
Za okres 10 mies uzytkowania i przejechaniu 15tys km mogę śmiało stwierdzić, iz auto to pomimo tego że ma 15 lat i 265tys przebiegu jest niezawodne, niezdarzyło mi się żebym choć raz nie dojechał do celu albo żeby mnie zawiodło i miałbym coś po drodze naprawić. Drobiazgi typu awaria sterownika szyb elektrycznych czy zaworu erg się zdarzyły ale nie ma samochdów, które by sie nie psuły
Poważnych usterek jeszcze nie odnotowałem i miejmy nadzieje że nie będe miał okazji.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

6,8