Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Avant

jarek, 11 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1994
Audi 80 B4 Avant 1.9 TDI 90KM 66kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Karoseria : po tylu latach wygląda naprawdę solidnie.
Polecam to auto z czystym sumieniem myślę że zadbane egzemplarze są nadal warte zainteresowania ze względu na solidne wykonanie , ekonomiczny i dynamiczny silnik oraz przestrzeń.
Silnik dobrze się spisywał zresztą jest najbardziej znany z rodzaju diesel. Posiadał 90km ale to wystarczy do dynamicznej i ekonomicznej jazdy. Myślę że nie trzeba nikomu go przedstawiać, pozycja na rynku od początku lat 90tych nawet w nowych silnikach 2.0 tdi są te same bloki silnika tylko nieco powiększone.Trzeba dbać to na pewno długo posłuży.
Tu jest ok nic złego nic nadzwyczajnego
Prosty i tani w naprawie i to jest zaletą, komfort jazdy w porządku.
Siedzi się wygodnie widoczność dobra.Wadą jest widoczność w lusterkach bocznych(opis niżej)
Tutaj muszę napisać coś co mnie irytowało i to bardzo. Jest to związane z widocznością i ergonomią, chodzi mi o lusterka boczne miałem manualne a tam zamiast normalnej regulacji są dwa pierścienie do ustawienia. Jest to skomplikowane rozwiązanie i nie trafione a w zimę to już całkiem, lusterko łatwo przestawić a ustawić trudno linki się zacinają, z czasem się wszystko sypie a efekt jest taki że ciężko ustawić lusterka co skutkuje złą widocznością do tyłu. Poza tym reszta ok na szczęście.
Duże nawiewy się sprawdzają. Mój długo się nagrzewał w zimę ale nie wiem czy to mnie była wina wskaźnika.
Przestrzeni było pod dostatkiem po złożeniu siedzeń rower w całości wpadł do środka bez problemów. Nie można marudzić choć pewnie w innych autach znajdzie się więcej miejsca.
Tu oceniam swoje auto i nie powiem że było super silnik pracował głośno i bardzo go było słychać w kabinie. Na początku wydawało mi się normalne po przesiadce z benzyniaka ale jednak coś było nie tak, układ wydechowy był sprawny, możliwe że było coś nie tak przy samym kolektorze wydechowym. Inne tid chodziły cicho i miło turbina gwizdała, na wolnych obrotach trochę głośno.
Silnik pozwala ekonomicznie się poruszać 5.3l w mieście uważam za dobry wynik tylko seat toledo palił mi mniej ale był lżejszy o ok200kg. Auto w trasie paliło ok 4.4l na 100km zaznaczam że poruszam się zgodnie z przepisami drogowymi i podstawami ekonomicznej jazdy. Auto tanie w eksploatacji.
pojazd nie drogi ale naprawdę dobrze solidnie wykonany.
Drobiazgi zawsze są do poprawy ale nie rujnuje to kieszeni.
Nie było żadnych awarii.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]