Lista ocen Audi 80 B4 (462) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 600 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Gall Anonim
Sedan 2.0 E 115KM 85kW
Wzorowa, jak cała reszta samochodu, jedyną rzeczą jaka może w niej przestać działać wzorowo po 25latach i przebiegu powyżej 200tyś to synchronizator, czyli przy wrzucaniu drugiego biegu może być delikatny problem (czyli delikatne stuknięcie), poza tym gumy uszczelniające mające 26lat mogą minimalnie przepuszczać olej ze skrzyni, oczywiście to przepuszczanie to jest tak zwane "pocenie się skrzyni" nie należy nic z tym robić dopóki olej w...
~robertkujawinski@wp.pl
Sedan 2.0 E 115KM 85kW
Automat dla mnie ok. Wszystkie wczesniejsze samochody miały manual wiec to coś nowego. Bardzo praktyczna rzecz w mieście, chodzi dobrze i plynnie, wada nie ma 5 biegu ale do 120 cicho. podoba mi sie tryb sport, kazdy bieg ma długie przełożenia. Bardzo leniwe rozwiązanie, jezeli ktoś szuka do sportowej jazdy zdecydowanie odradzam. Testowałem z autem z tym samym silnikiem w manualu, automat jest sporo wolniejszy i wiecej pali średnio 2L. Do...
~Roger84
Avant 2.0 E 115KM 85kW
W tej kwestii wrazen nie mam zbyt dobrych ale to moze dlatego, ze jezdze taka wersja, ktora w oryginale byla w automacie i byc moze ktos poprostu nie wybral odpowiedniej skrzyni i na dodatek nie zalozyl jej zbyt dobrze. Przelozenia sa srednio plynne, ciezko wchodzi wsteczny bieg a przy zmianie poszczegolnych biegow slychac lekkie "chrupanie" w srodku przy zapewnieniach mechanikow, ze wszystko jest OK.
~michal.musialowski@gmail.com
Sedan 2.0 E 115KM 85kW
Automat to wspaniały wynalazek, naprawdę polecam wszystkim, którym codzienne korki na ulicach spędzają sen z powiek. Patrząc z perspektywy przebiegu mojego auta na pewno nie można zarzucić jej braku trwałości. Pamiętać należy aby co 60 tys. km. wymieniać w niej olej !!!
~Łukasz
Avant 2.0 90KM 66kW
w tych autkach było montowanych wiele różnych skrzyń , ja trafiłem na skrzynie \"sportową\", w mieście sprawuje się naprawde super, ale poza miastem wygląda to tak jakby konstruktorzy zapomnieli dodać jeszcze jednego biegu. Duże oboty, a co za tym idzie spalanie jest spore.
~bros
Sedan 2.0 90KM 66kW
Skrzynia nawet w wielkie mrozy pracuje bez zastrzeżeń,nie zdarzyły mi sie jakieś zgrzyty czy kłopoty z wrzuceniem biegu.W moim modelu zauwarzyłem lekki wyciek oleju ze skrzyni,jednak praktycznie nie widoczny.Inni urzytkownicy B4 też spotkali sie z takim zjawiskiem
~Bartek
Sedan 1.9 TD 75KM 55kW
Tutaj też nie ma co narzekać. Skrzynia działa super. Biegi wchodzą lekko i bez zgrzytów. Brat mówił, że trzeba bez sprzęgła zmieniać biegi, żeby tą skrzynię uszkodzić. Jedynie według mnie biegi są trochę za krótkie, bo przy 120 km/h silnik już wyje.
~mateo
Sedan 2.0 90KM 66kW
biegi wchodzą malinowo, delikatny ruch gałką powoduje wbicie odpowiedniego biegu, sama precyzja również jest wysoka, zawsze wiemy jaki bieg włączamy, same awarie skrzyni nie występują , sprzęgło z racji niezbyt dużej mocy również wytrzymuje duże przebiegi
~GG 1607541
Cabrio 2.8 E 174KM 128kW
Za dlugie biegi !!!!!!! kto to projektowal ? Moje testy, poszczegolne biegi: 1. - max 65km/h 2. - max 120km/h 3. - max 180km/h - przegiecie ! ( za dlugi bieg) 4. - max 225km/h 5. - max ???? Jechalem najwiecej 240km/h wiecej juz sie nie dalo wyprosic.
~kruszyna84
Sedan 2.0 E 115KM 85kW
Biegi są bardzo dobrze zestopniowane i autko na piątym biegu dobija do 205km/h. Samochody zbytnio forsowane cierpią na wycieki oleju ze skrzyni, czego często nie widać poprzez osłonę silnika. Sprzęgło hydrauliczne spisuje się wyśmienicie.