Lista ocen Audi A3 8V (29) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~P_w
Limousine 1.4 TFSI 125KM 92kW
S-tronic rewelacja. To mój pierwszy automat. Jestem dlatego mniej obiektywny. Ale za nim kupiłem objezdzilem inne automaty - ten jednak wydaje się być mega. Dopełnia ten samochód idealnie. Trudno się do czegoś przyczepić. Dobra reakcja na kick Down. Zmiana trybu na S zmienia reakcje na gaz i obrotomierz ciągnie do końca. Redukcja następuje jak w sportowym aucie.
~Amin ydeib
Limousine Facelifting 1.5 TFSI 150KM 110kW
Typowe dsg czyli przy niskich prędkościach potrafi być nerwowe, irytującym jest żabkowanie i redukcja do 1 biegu przy jeździe po nierównej drodze (przejazd kolejowy lub leśna/polna droga utwardzona) i to nawet przy prędkości ok 20-25 km/h. Poza tym gładko, szybko i niezauważalnie przerzuca biegi.
~Rafał
S3 Limousine Facelifting 2.0 TFSI 300KM 221kW
Skrzynia biegów bardzo sprawnie zmienia przełożenia. Przy trybie dynamic jest naprawdę szybka i wybiera obiegi tak jak bym tego oczekiwał. Dla chętnych jest możliwość pobawić sie manualnie choć elektronika nie pozwoli nam zanadto przeciągnąć auta na najwyższych obrotach i sama zmieni bieg na wyższy.
~Grzegorz
Sportback 5d 1.4 TFSI 125KM 92kW
skrzynia manualna nie sprawia problemów, dobre i skutecznie synchronizatory. Czasami drobne problemy z wrzuceniem wstecznego i pierwszego biegu. Może przydałby się automat ale pewnie trochę rozleniwia i pozbawia tej przyjemności manualnego wrzucania biegów.
~Szymon
S3 Limousine 2.0 TFSI 300KM 221kW
Jest dobrze... Nawet bardzo dobrze , czasami przy kick downie :) skrzynia potrafi podciągnąć pod czerwone pole strzelić kilkanaście razy z wydechu , trochę zdusić auto i przełożyć na wyższy bieg.
~Marek
S3 Sportback 2.0 TFSI 300KM 221kW
Automat s-tronic, przy zabawie lepiej włączyć tryb sportowy który lepiej utrzymuje obroty, mamy wtedy ciągły zapas mocy pod nogą. Łopatek używałem raz, z ciekawości ;)
~lynxmr
Limousine Facelifting 1.4 TFSI COD Ultra 150KM 110kW
Skrzynia radzi sobie nieźle, chociaż przy ruszaniu da się odczuć pewne opóźnienie- po wciśnięciu gazu trzeba poczekać jakieś pół sekundy aż zaskoczy. Oprócz tego bardzo dobrze
~Darek
Limousine Facelifting 1.5 35 TFSI 150KM 110kW
Szybko reagująca skrzynia, wygodna w użytkowaniu. Przekonałem na tym aucie i tej skrzyni 3 osoby które nie wyobrażały sobie jazdy na automacie :P
~Mariano
Limousine Facelifting 1.5 35 TFSI 150KM 110kW
Płynna, szybka i wygodna, jak dla mnie super sprawa/ Przekonała mnie do siebie, choć wcześniej nie wyobrażałem sobie jazdy automatem...
~gamic1
Limousine Facelifting 2.0 TDI 150KM 110kW
Czasem zbyt późno kick down , ale ogólnie bardzo dobrze. Do normalnej jazdy , tylko S tronic, do zabawy jednak manual - taki ze mnie konserwatysta :-)