Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

Wojtas.lodz, 15 lat temu
Silnik 1.8 20V Turbo 150KM 110kW
Rok produkcji 1997
Audi A4 B5 Avant 1.8 20V Turbo 150KM 110kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Pięknie chodzi aż miło posłuchać pięciu cylindrów i syczącej turbiny.
Układ elektryczny : psuje sie wyświetlacz od klimatronika, ale wada jest łatwa do usunięcia, czyszcząc styki.
Zawieszenie : Wahacze aluminiowe są za słabe na nasze Polskie drogi. Wymiana raz w roku. Na szczęscie nei są drogie !
Ogólnie polecam ten samochód każdemu kto potrzebuje mieć spokój z naprawami, potrzebuje duży kufer, wygodną limuzynę o w miarę przystępnej cenie. Przy zakupie trzeba tylko zwrócić uwagę na stan blachy. Gdyż auto z ocynkowaną blachą nie powinno rdzewieć. Ale jak ktoś naruszy powłokę to już koniec.
Cicho i spokojnie. Elastyczność mogła by być troszkę lepsza. Ale cóż mam automat, i nie zawsze szybko reaguje na przyciśniecie pedału gazu w podłogę. Ale turbina szybko nadrabia zwłokę.
Mam automat więc opis dotyczy tej skrzyni: Szybko zmianie biegi , bez szarpnięć i jakichś szumów i szelestów. Tylko redukcja biegów w dół mogła by być troszkę szybsza. Ale i tak jest dużo lepiej niż w automacie mercedesa S
Bez zarzutu. Sztywny w zakrętach a zarazem na tyle miękki aby komfort jazdy nie ucierpiał. Przy gęstych poprzecznych nierównościach przy małej prędkości potrafi troszkę dudnić. Hamulce mogły by być troszkę skuteczniejsze. Ale ABS przychodzi z pomocą.
Do przodu doskonała do tyłu może być. Ale to kombi.
na 6. Dodał bym plusa ale nie dostanie ode mnie bo dopatrzyłem się kilku braków. np. nie ma gdzie odkładać okularów. Ale to szczegół ;)
Klima doskonale działa w nawet bardzo gorące dni. Schładza wnętrze samochodu, przód i tył także. Ogrzewanie też działa dobrze. Automatyka w climatroniku potrafi czasem trochę namieszać w ustawieniach. Ale ogólnie jest dobrze.
Mogło by być trochę więcej przestrzeni na nogi dla pasażerów na tylnej kanapie!
Cichutka nawet przy wyższej prędkości. Hałas pojawia się dopiero powyżej 170km/h ale tego już się nie uniknie, gdyż szum powietrza musi hałasować.
Wydaje się że auto nie jest oszczędne, ale biorąc pod uwagę masę pojazdu, gabaryty i ilość elektroniki na pokładzie zżerającej energię, no i do tego klimatyzacja i automatyczna skrzynie oceniam zużycie na bardzo małe. Przy bardzo oszczędnej jeździe jesteśmy w stanie tym samochodem osiągnąć zużycie w trasie na poziomie 6.4 litra na 100km przy jeździe mniej więcej 90/100km/h bez zbędnego wyprzedzania i zmiany pasów ruchu. Przy normalnej jeździe na trasie bierze jakieś 8litrów. Miasto, to zależy jakie. W Łodzi i Wawie nie da się zejść poniżej 13 litrów. Ale wszechobecne korki nie dają pola do oszczędzania. Oczywiście jak ktoś lubi mocne wrażenia i będzie cisnął auto to 20 litrów na setkę to będzie standard. Daję ocenę 5+
Psuje się wyświetlacz klimatronika, ale pomaga zwykłe czyszczenie styków. Poza tym , nic wiecej się nie psuje. I oby tak pozostało. Poza zawieszeniem kt óre trzeba co jakiś czas naprawić, gdyż jakie mamy drogi to każdy widzi i czuje.
BRAK

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 20V Turbo 150KM 110kW [l/100km]