Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

maronmd, 10 lat temu
Silnik 1.9 TDI 116KM 85kW
Rok produkcji 2001
Audi A4 B5 Avant 1.9 TDI 116KM 85kW 2000-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Sporo jest takich rzeczy, na pewno autko posiada precyzyjny układ kierowniczy, dobre hamulce, silnik jak na takie autko daje sobie radę;) Dobrze trzyma się drogi. Z wyglądu też kusi. Ma sporą pojemność bagażową.
Karoseria : Drobne odpryski, nic poważnego
Zawieszenie : Trzeba o nie dbać, bo zawieszenie wielowachaczowe jest dobre ale delikatne
Warto kupić to autko jak jest w dobrym stanie. Osobiście nie żałuję żadnej złotówki której w autko włożyłem. Długo go jeszcze nie użytkowałem, ale na pewno jeszcze będę dodawał moje spostrzeżenia i opinie na temat tego samochodu.
Posiada silnik 1,9 TDI, po wymianie rozrządu itp, turbo też jest nowe, i tak jak pisałem jak na taki silnik o mocy 115KM to autko daje radę, choć podobno większą ilość osób znosi tak sobie. W praktyce jeszcze tego nie sprawdziłem tak dokładnie, ale sądzę że daje radę bez problemu ;)
Jak na autko z takim przebiegiem, to stwierdzam że skrzynia działa bardzo dobrze, biegi można wrzucać paluszkiem, i póki co nie słyszę żadnych zgrzytów. Choć zauważyłem że na zimnym silniku skrzynia działa minimalnie ociężalej ale to raczej normalne
I tutaj mamy do czynienia z zawieszeniem wielowachaczowym, które jest bardzo wygodne ale i delikatne niestety i trzeba o nie dbać. Pomimo tego nie zrażam się do tego zawieszenia i do kosztów jego utrzymania. Jak sobie zadbasz to będziesz miał ;p
Skoro to kombi to i logicznym jest że ma troszkę ograniczoną widoczność, ma długą maskę którą trzeba wyczuć, nie sprawia to wielkich problemów, małe lusterka dają radę. Jak ktoś ma wprawę to przy użyciu wszystkich lusterek może się nawet do tyłu nie oglądać ;)
Cóż możecie się tylko domyśleć, ja napewno nie narzekam, spełnia moje oczekiwania ;)
Autko posiada Climatronic, bardzo fajna sprawa, w dłuższej trasie nie ma nic lepszego, czujesz się po prostu jak w domu, a jak chcesz jeszcze cieplej to i w bieliźnie byś pojechał ;p
Osobiście mam jeden minus, jestem dość wysoki, i jak usiądę za kierownicą to jest ona dla mnie troszkę za nisko po mimo że można ją regulować, ale to tylko taki drobny mankament
Stwierdzam że nie bruczy jak by miało urwany tłumik ;p czyli jest dobrze, a nawet bardzo, w zupełności wystarczy takie wyciszenie, choć na wyższych obrotach silnika jest troszkę głośniej
Nie ma lepszego autka na dłuższe trasy, pali wtedy mało, a komfort jest zadawalający ;) W mieście jak to w mieście, przy oszczędnej jeździe myślę że spokojnie można się zmieścić w 6l lub mniej, a jak się pociśnie to chyba nie spali więcej niż 7l ale nie próbowałem ;p
Według mnie jakość/cena jest ok ;) Masz solidne niemieckie auto, ładnie wyglądające w rozsądnej cenie, czego chcieć więcej ;)
Klamka wewnętrzna od kierowcy się zluzowała, trzeba będzie ją naciągnąć, do tego lekkie odpryski na lakierze
Póki co wszystko jest w porządku i nie mam większych usterek, oby jak najdłużej tak właśnie było ;)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 116KM 85kW [l/100km]

6,2