Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

Rok produkcji 1996
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Audi A4 B5 Avant 1.9 TDI 90KM 66kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Audi A4 b5 he marzenie nie jednego przeciętnego Polaka, mnie udało mi się spełnić 6 lat temu po wizycie w de. kiedy to właśnie błąkałem się w myślach jakie auto zakupić dla mnie i dla rodziny które będzie fajne, wygodne i w miarę tanie w eksploatacji, i udało się co prawda te ostatnie niestety się nie sprawdziło się ale jakoś daję radę utrzymać te autko na b.dobrym poziomie stanu technicznego. pierwszą wielką bolączką tego auta są słynne Wahacze aluminiowe które się szybko zużywają pisze to dla osób które nie mają pojęcia co to znaczy pakowanie kasy w auto, także części są dość kosztowne najtańsze wahacze firmy KRAFT to szajs próbowałem nie zrobicie na nich nawet 10tyś, a coś lepszego np TRW to wydatek około 1600zł Uwaga są nawet tańsze po 1300, 1200, ale to są podróbki i nie wystarczą na długo, to takie naciąganie klienta, oryginały jakie montuje fabryka Audi kosztują ponad 2200zł ciężko dostępne w PL wystarczają na 150tyś km, także jakoś zacisnąłem pasa odżałowałem, naginałem nadgodziny i zachapałem na takowe i jak na razie jestem Rad, auto z wiekiem wymaga dopieszczania ręki osoby która zna się na mechanice (nie musi być to zaraz mechanik) tylko człowiek który ogarnie to i owo jeżeli nie masz nawet dobrego kumpla i kilku kluczy nie kupuj to nie dla Ciebie w tym b5 trzeba coś tam od czasu do czasu pogrzebać, co do silnika to powiem jedno Cud techniki przez 6 lat nie miałem najmniejszej awarii nawet z turbo a zrobiłem nią od zakupu 163tyś(nie myślcie że nic się nie psuje) jakaś uszczelka oring lub coś podobnego wymaga wymiany ale to już wtedy są sprawy raczej groszowe, blacha jest świetna Audiczka cały czas pod chmurką spalanie w granicach 5.1 na pełnym zbiorniku zrobię około 1160kilometrów to taka moja średnia jest oszczędne i za to nie chcę jej zamienić na cokolwiek innego bo nowsze auto wymagają o niebo większych nakładów finansowych którym ciężko podołać nawet osobą które kasy mają pod dostatkiem, teraz w ogłoszeniach internetowych widać takowe a4 b5 za 5 6 czy 7 tyś ale uwierzcie 5 ludzie 5 minut radochy i bolączki tego auta zaczną wychodzić, za tę cenę nasi rodacy sprzedają trupy które nie maiły odpowiednich rąk które o nie dbały więc są mocno wyeksploatowane i na dzień dobry wydatek może wynieść 3-4 tyś zł a to dla szarego polaczka spory wydatek wiem jak jest w tym kraju sam mam rodzinę która muszę utrzymać i jakoś iść przez życie ciesze się niezmiernie że znam się bardzo dobrze na mechanice i robię wszytko sam to znacznie zmiesza mi koszty opłacania warsztatów które naliczają sobie godziny za coś co tak naprawdę można zrobić w 1 lub 2h.
Igiełka
Jak na ranie bezproblemowo