Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Audi A4 B5 Avant 1.9 TDI 90KM 66kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Trwałość silnika - przebieg 400.000 km a sprawia wrażenie jakby chciał przejechać drugie 400.000 km. Reszta przeciętna.
Auto trwałe aczkolwiek przekombinowane. Części dość drogie (wiadomo marka premium). Prowadzenie na oryginalnych kołach 195/65 R15 bardzo słabe (na 215/55 R16 znacznie lepiej). Samochód sprawia wrażenie ociężałego. Dobra blacharka.
Głośny klekot, mało kulturalny aczkolwiek trwały. Przebieg prawie 400000 z czego sam zrobiłem 200000 i zawsze mnie dowiózł.
Skrzynia bardzo dobra, Po przebiegu prawie 400000 biegi nadal wchodzą jak w masło. Nie ma się do czego przyczepić.
Prowadzenie nienajlepsze. Auto jest bardzo źle wyważone. Wystarczy zatankować pełny bak (dociążyć tył) i jest dużo lepiej w zakrętach. Z takim zawieszeniem i wyważeniem można być co najwyżej "mistrzem prostej". Wzdłużnie umieszczony mocno wysunięty do przodu silnik powoduje kiepskie wyważenie auta i do tego trudności w serwisowaniu (rozbieranie pasa przedniego itp.) nie wiem co Audi chciało osiągnąć takim rozwiązaniem?? pewnie z quattro jest znacznie lepiej. Zawieszenie mało komfortowe a prowadzenie bardzo kiepskie (zawieszenie naprawiane zawsze na oryginalnych częściach). Części zawieszenia drogie.
Po 22 latach użytkowania są już pewne oznaki korozji (samochód w 100% bezwypadkowy) co nie zmienia faktu że samochód jest bardzo dobrze zabezpieczony antykorozyjnie
Moim zdaniem dobra. Bez problemu da się wyczuć obrys auta. Moja żona ma odmienne zdanie.
Wszystko pod ręką. Ładna deska. Mimo wieku auto nadal mi się podoba za prostotę i elegancję. Dobrej jakości materiały dużo lepsze niż w Passacie B5.
Tutaj raczej kiepsko. Wiadomo diesel potrzebuje czasu żeby się rozgrzać. Pewnie w benzynach jest lepiej.
Mam 174cm wzrostu wiec zbyt wiele przestrzeni nie potrzebuję natomiast bardzo mam problem z ustawieniem geometrii fotela i kierownicy... żadna konfiguracja mi nie odpowiada. Jest po prostu niewygodnie co się odczuwa po dłuższej jeździe. Jadąc innymi autami nie odczuwam takiego dyskomfortu wiec jak na markę premium słabo.
Wyciszenie jak na Audi słabe. Dłuższe trasy tym autem niestety bardzo męczą. Podobno wersja 110km miała lepsze wyciszenie ale nie wiem czy to prawda. Odczuwalne wibracje silnika, słyszalny pęd powietrza, szum opon itp. Ogólnie słabo.
Części są bardzo drogie. A niestety jest wiele upierdliwych rzeczy, które się psują (poza eksploatacyjnymi). Ogólnie samochód non stop wymaga naszej uwagi (poza silnikiem). Lubię jeździć w 100% sprawnym autem i aż boję się przeliczyć ile na ten samochód w ciągu ostatnich 2 lat wydałem. Myślę, że dużo się nie pomylę jak podam kwotę rzędu 7.000zł.
Kupując samochód premium cena/koszty utrzymania mają drugorzędne znaczenie. Mam jeszcze Volvo i Peugeota i do tych aut części prawie o połowę niższe.
Jakieś były ale nie utkwiły mi w pamięci :)
Uszczelka pod głowicą, cieknąca pompa, awaria turbo, wycieki spod chłodniczki oleju, sprzęgło, wahacze, zapiekające się hamulce, łożyska kół i wiele innych natomiast przy takim przebiegu auto ma prawo się psuć. Do 240.000 km zupełnie bezawaryjne.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

5,6