Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

apo@astercity.net, 16 lat temu
Silnik 2.5 TDI 150KM 110kW
Rok produkcji 2000
Audi A4 B5 Avant 2.5 TDI 150KM 110kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : wysoka kultura pracy i osiągi przewyższały oczekiwania
Silnik : pompa paliwowa
jakość wykończenia auta jest znakomita pod każdym względem. Wnętrze i jakość materiałów doskonałe. Obsługa przycisków intuicyjna. Silnik niezawodny i świetnie wyciszony. Kultura pracy daje poczucie pewności dotarcia do celu podróży. Co prawda teraz kupiłem Subaru i zapewne będę sprzedawał moje Audi ale na pewno z żalem.
Silnik bez zarzutu zarówno jeśli chodzi o osiągi, cichą kulturę pracy, jak i spalania. Po jego uruchomieniu kierowca ma pewność, że auto nie zawiedzie go podczas najdłuższych tras.
Ogólnie bez zarzutu, chociaż można się przyczepić o zbyt długie skoki lewarka przy zmianach.
Auto 8 letnie, a po prawidłowiej eksploatacji i wymianach elementów typu końcówki drążków - bez najmniejszego zarzutu. Trzyma się drogi jak na szynach, nie stuka, płynnie przechodzi nierówności. Oczywiście wagę przywiązuję do sezonowej wymiany opon, co ma na pewno wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy.
Lusterka są chyba we właściwym miejscu... słupki auta też :-)
Pierwszy raz wsiadłem i wszystko wiedziałem. Ręka nie błąka się niepotrzebnie po desce rozdzielczej. Chyba, że... jest to kolano żony :-)Nawigacja intuicyjna.
Przydałoby się fordowskie ogrzewanie przedniej szyby i może debasko. Ale i tak jest doskonale.
Wnętrze przytulne i doskonałej jakości materiały. Skórzana kierownica leży w dłoniach sportowo. Oświetlenie auta wewnątrz - duża klasa. Pomruk silnika ledwo słyszalny. Nastrojowa jest czerwono podświetlana deska, nawigacja i przyciski szczególnie nocą. Jakość muzyki z głośników bose podawanej z 6 płytowej nagrywarki idealna.
Doskonałe - czuję się jak w innej przestrzeni :-)
Porównując do poprzednich aut (opel, ford) - spodziewałem się cen sporo wyższych. Ostatnio wymieniałem żarówki w xenonach i pozytywnie zaskoczony zapłaciłem sporo mniej w autoryzowanym serwisie Audi niż za tą samą usługę w Oplu Omega.
Pompa paliwowa raz wysiadła zupełnie niespodziewanie i to była jedyna poważna wpadka mojego Audika. Poza tym zero usterek. Oczywiście auto systematycznie serwisowane daje mniej powodów do skarg.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 150KM 110kW [l/100km]

8,1