Lista ocen Audi A4 B6 Avant (137) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 132 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Avant 1.8 T quattro 190KM 140kW
Kupiłem auto z 4x4 (torsen) w trosce o bezpieczeństwo, wierzę że jest mniejsza szansa na wpadnięcie w poślizg. Było u mnie w rodzinie kilka takich wypadków. Dla nieprzekonanych dodam, że stałem w korku podczas intensywnych opadów śniegu, przede mną mercedes S (napęd na tył) i gdy podjeżdżał to tył chodził mu na boki, a ja elegancko prosto. Mam utwardzone zawieszenie, na wiejskich drogach nie jest komfortowo ale rzadko z nich korzystam....
~fabio33@wp.pl
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
audi b6 w porwownaniu do modelu B5 jest lepsze w prowadzeniu. Skreca sie doskonale, stojac autem w miejscu mozna krecic kierownica bez wkadu sily jednym palcem... Jest zwrotne, doskonale trzyma sie drogi na ostrych zakretach i przy duzej predkosci.. Komfortowe zawieszenie wpadajc w nierownosc na drodze nie slychac stukania, uderzenia... Zawieszenie dobrze sobie radzi z naszymi "cudownymi" drogami ;].
~nakiel123
Avant 1.8 T 150KM 110kW
Napęd Quattro to po prostu poezja sama w sobie, dobrze utrzymany spisuje się rewelacyjnie, nic nie stuka nic nie puka :D, warto zajrzeć na podporę wału napędowego, potrafi łapać luzy i wydawać nieprzyjemne dźwięki, oraz wymienić olej w dyferencjale ( jest duże prawdopodobieństwo że nikt go wcześniej nie ruszał i może być już zmęczony życiem)
~Bufeo
Avant 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Kto ma Quattro, ten ma władze...Z wielowahaczowego zawieszenia podobno mialem być zawiedziony i wymieniać je co roku. Po 3 latach jazdy, gdy z klientem pojechałem na stacje diagnostyczną, szarpaki nie pokazały żadnych luzów, a amortyzatory mialy po 75% na przód i 55% tył. Nic do zawieszenia nie dokładałem, jedynie wyważanie kół przy sezonowych wymianach
~greglus@o2.pl
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Moje audi ma standardowo obniżone zawieszenie, trzyma się i prowadzi doskonale, jednak trzeba uważać na nawierzchniach złej jakości (w naszym kraju takich niestety nie brakuje) by nie przytrzeć spodem. Przy tym wszystkim została odrobina komfortu. Przy dużych prędkościach (ok.180km/h) trzyma się jak przyklejony, ciężko wyprowadzić go z równowagi :)
~przemo1024
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
A4 B6 bardzo pewnie trzyma sie drogi. Jezdze na oponach 205/55 R16 oraz seryjnym zawieszeniu. Nie mam absolutnie zadnych zastrzezen. Szybkie pokonywanie zakretow, czy szybka jazda jest mu niestraszna. Elegancko tlumi dziury i nierownosci. Po przesiadce z Golfa czulem sie jak w lepszym swiecie.
~smuggler
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Zawieszenie type dla wszystkich VAGów tamtych lat. Komfortowe, pewne w prowadzeniu, ale lekko zbyt tapczanowate. Jeśli ktoś ma zacięcie sportowe, będzie mu za \"miękko\" nawet w wersji S LINE. Układ kierowniczy bardzo wrażliwy na rozmiar opon. Następne Audi będzie z całą pewnością z quattro
~Eryk
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Jeżdżę na alusach 16 i oponach 205/55 - auto w takiej konfiguracji prowadzi się bardzo dobrze. Zawiecha robiona raz - wiadomo jak to auto 12letnie - nie jest nowe co chwilę trzeba coś (będąc detalistą) ruszyć, naprawić - ale wystarczy trochę chcieć, a autko się odwdzięczy
~AN
Avant 1.8 T quattro 163KM 120kW
Quattro sprawdza się świetnie, ruszanie i jazda na mokrym i śniegu to żaden problem. Zawieszenie nie jest tak dobre jak np. w BMW, ale i tak daje radę - samochód sprawnie wchodzi w zakręty, a z drugiej strony nie jest jakoś wyjątkowo niekomfortowy na nierównościach.
Dziennik kosztów dla Audi A4 B6 Avant
7,4
10,5
12,5
~Marek
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Bardzo dobre właściwości - trzymanie na zakrętach, tłumienie nierówności. Wrażliwe na dziury. Trzeba się pilnować, bo koszty wymiany zestawu wachaczy są niemałe, a jakość i ceny zamienników bardzo zróżnicowane. Nie każdy warsztat poradzi sobie z ich wymianą!
Audi A4 B6 Avant