Lista ocen Audi A4 B6 Avant (96) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 173 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tito
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Jeszcze nie miałem poważniejszej usterki ale nie znaczy to że nie będzie. Trzeba mieć parę tysi zostawionych zawsze w portfelu na wypadek awarii osprzętu które wymieniłem na początku. Turbo już poprzednik wymieniał więc ten temat może mnie nie będzie gnębił.
~Łukasz P.
Avant 3.0 V6 220KM 162kW
Bolączką tych silników jest pękanie bloków. U mnie było takie podejrzenie. Na szczęście/nie szczęście okazała się walnięta uszczelka pod głowicą. Koszt całkowitej naprawy i praktycznie remontu silnika bez robienia rozrządu wraz z robocizną 6000zł!
~lukasz2700
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Jedynie wymieniałem mechanizm wycieraczek i sprzęgło przy 175000 km przebiegu i czasami po dłuższej jeździe turbina przełącza się w tryb awaryjny. Wystraczy jednak wtedy się zatrzymać, wyłączyć silnik, uruchomić ponownie i turbo działa na nowo.
~T. S.
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
To jest kłopotliwa kwestia, do samochodu trzeba się przyzwyczaić, jak i do wydatków na niego. Autko psuje się, i to w tak nietypowych miejscach że poznałem już ludzi chyba z każdej wsi w Polsce. Najczęsciej są to usterki za około 2000zł.
~aspire1
Avant 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Jeśli coś się popsuje to jest drogo - 'wielowahacze', podpora wału, hydropopychacze z wałkami rozrządu, dwumas, pompa wtryskowa. Nawet sama wymiana rozrządu to 2-2,5 tys. Po prostu trzeba o to auto dbać!
~AN
Avant 1.8 T quattro 163KM 120kW
Przy ok. 140k km do wymiany drogie zawieszenie. Przy ok. 150k km wał napędowy do regeneracji, też drogo. Przy ok. 160k km skrzynia biegów do wymiany - kolejne, spore wydatki. Na szczęście na razie turbina się trzyma.
~Paweł
Avant 1.8 T 150KM 110kW
Silnik to krążownik nie do zajechania. Mój ma 440 tyś z czego 200 tyś na gazie i po momiarze przyspieszenia daję wciąż 9 sek do setki. Dbać o olej 5W40 i fitry do powietrza i gazu nic wiecej nie potrzeba.
~nESu
Avant 2.5 V6 TDI 155KM 114kW
Brak. Marka Audi to symbol luksusu, bezpieczeństwa i niezawodności. Warunkiem, jest jednak prawidłowy serwis oraz wymiany eksploatacyjne na czas. W zamian cieszymy się niezawodną maszyną.
~Bufeo
Avant 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Miały sie wycierać wałki rozrządu i każdy straszył mnie że lada chwila padnie pompa wtryskowa...Nic takiego sie nie stało. Samochód nigdy mnie nie zawiodł i nigdy nie zaskoczył usterką.
~MarekMarecki
Avant 2.5 V6 TDI 163KM 120kW
Zero poważnych usterek. Tylko przeglądy i elementy eksploatacyjne. Uważajcie na auta używane z niepewną historią. Kupno takiego samochodu powoduje automatyczny zakaz narzekania na niego!
Audi A4 B6 Avant