Lista ocen Audi A4 B7 Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW 2004-2008 (34) - Silnik

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Przemek
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Silnik ładnie chodzi skrzynia również. Kupiłem z wtryskami boscha i najprostszy silnik BKP, ładnie chodzi, elektronika nie sprawia problemów! Bardzo dynamiczne i ciche, lubię jak auto przyspiesza na każdym biegu w każdych obrotach! Wymiana systematyczna oleju i szanowanie silnika raczej się opłaca, sądzę że warto kupić zadbany egzemplarz. Jeśli ktoś wymieniał oleje jak należy i wszystkie filtry to powinno się to odwdzięczyć!
~DAMIAN BŁONIE
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Super mocny silnik do normalnej jazdy mam dokładnie 100kW (136KM) 2,0TDI. Jest identyczny w osiągach jak 1,9TDI 130KM z passata lub a4 b6. Bardzo elastyczny 6 biegów nie trzeba szarpać lewarkiem co chwile. Kupiłem egzemplarz od 1go właściciela w Polsce salon, miał już wymienianą głowicę na gwarancji ponoć te wymienione nie pękają już i gwarancja jest na dodatkowe 3 lata. ;)
~jezioranin
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
przejechałem tym autkiem 20 tys km i naprawde super sie sprawuje po przeczytaniu komentarzy na forach czekałem kiedy sie rozsypie:) a narazie miło zaskakuje imbusik pompy oleju wymieniłem ale stary był ledwo co wytarty dwumasa od nowosci nie wymieniana i dalej smiga oleju do wymiany moze litr dolałem jak dla mnie kultura pracy silnika jest dobra i cicha .
~Andrzej
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Silnik może i w miarę żwawy ale tragicznie zestrojony ze skrzynią i przy ruszaniu turbo dzira , LUDZZIE UWAGA DPF CZYLI FILTR CZĄSTEK STAŁYCH to zmora wiecznie zapchany w serwisie raz w miesiącu zostawiam 1000pln za wymianę 4000 netto po prostu tragedia żona jeździ tylko po mieście i niby dlatego się zapycha ale to ekologia za pieniądze użytkownika
~Boseron
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
to moje czwarte audi a4 zaczynałem od b5 do b6 i teraz b7 i powiem ze jest ok. odradzam silniki z oznaczeniem BLB i BPW z 2005 i 2006 r wada tzw \"imbusika\" pompy oleju wyeliminowana w 2007roku.silnik 2.0 tdi dużo gorzy niz 1.9 tdi sprawdzona jednostka. pali stosunkowo mało , kultura pracy ok,
~jj
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Silnik dobrze wyciszony - nawet miły odgłos, fajnie radzi sobie z masą auta - 2 3 bieg fajnie wgniata w fotele - wyprzedzanie nie stanowi problemu, gorzej ruszanie -pierwszy bieg porażka radykalnie wpływa na czas od 0 -100 no i na 4 biegu mógł by lepiej ciągnąć
~Peteek
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Mogę jedynie dodać, że ten silnik powinien być standardowo wyposażony w silnik 170 konny. Fakt faktem, że po Polsce nie śmiga się przeciętnie szybciej niż 160, ale jednak, mogłoby być więcej. Kultura pracy silnika, jest jak najbardziej na miejscu...
~Tymon
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Nie wiem czy to akurat mój pech co do kupna samochodu, zaraz po przejechaniu paru km problem z mocą i wtryskami po diagnozie okazało się że do regeneracji turbo i wymiana jednego uszkodzonego wtryska.
~mario
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Klekot diesla i wibracje są na poziomie może tylko trochę mniejszym, niż w traktorze. Jak na swoje 140 KM ciągnie dobrze na każdym biegu, turbodziura jest słabo wyczuwalna
~RVC
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Silnik to porazka.. Podczas jazdy boje sie ze juz nie dojade. Wibracje w silniku, problem z zapalaniem na cieplym skacze caly silnik, na zimnym musze go krecic mocniej
Audi A4 B7 Avant