Ocena kierowcy - Audi A4 B8 Avant

Benek, 7 lat temu
Silnik 2.0 TDI 143KM 105kW
Rok produkcji 2010
Audi A4 B8 Avant 2.0 TDI 143KM 105kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Świetny silnik,zawieszenie,układ kierowniczy i tak naprawdę dopracowany w każdym najmniejszym detalu.Rewelacyjne spalanie nawet nie myślałem że takie auto może tak mało palić.
Silnik pracuje doskonale,żadnych dziwnych odgłosów czy stuków. To nie pompowtryski,tutaj kultura pracy silnika na dużo wyższym poziomie. W środku auta silnik bardzo mało słyszalny.
Skrzynia multitronic 8 stopniowa naprawdę świetnie się sprawdza. pomimo wielu róznych opini na temat tych skrzyń uważam że sporo z nich jest bezpodstawnych. Bardzo przyjemna jazda a zarazem bardzo ekonomiczna.
Zawieszenie idealnie tłumi wszelkie nierówności na naszych drogach.Świetnie się trzyma drogi,w zakrętach trzyma się jak przyklejony. Na tą chwilę nie dokonywałem żadnych napraw więc trudno mi się odnieść do ceny. Jednak muszę zaznaczyć że jeżdzę na felgach 18cali i w przeciągu roku nic się nie dzieje z zawieszeniem.
Świetna widoczność,wszystko rozmieszczone tak by nie utrudniało widoczności kierowcy.
Miałem kiedyś audi a4 b5 i szczerze byłem niezadowolony z powodu braku miejsca. Mam 190cm wzrostu i niestety po odsunięciu siedzenia nikt za mna nie mógł usiąść. W b8 jest zupełnie inaczej naprawdę super wygodne i przestronne auto. pomimo odsunięcia przeze mnie siedzenia spokojnie osoba mojego wzrostu usiądzie i nie będzie gniotła kolan o siedzenie. Duzy plus za przestronność.
Auto cichutkie,proponuję każdemu by sam przejechał się jak będzie miał możliwość i przekonał się jak dobrze może być dopracowane auto.
Bardzo ekonomiczny.średnie spalanie na poziomie 5.7 litra/100km uważam za świetny wynik biorąc pod uwagę masę auta oraz skrzynię automatyczną. myślę że dało by się zejśc jeszcze do niższego spalania ale...
przez rok żadnej usterki. dosłownie nie włożyłem złotówki do tego samochodu(pomijając oczywiście olej itd.)
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 143KM 105kW [l/100km]