Ocena kierowcy - Audi A4 B8 Avant

Łukasz, 13 lat temu
Silnik 2.0 TDI 143KM 105kW
Rok produkcji 2010
Audi A4 B8 Avant 2.0 TDI 143KM 105kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Inne : w sumie to nic nie zaskoczyło mnie aż tak pozytywnie, by warto było o tym napisać
Przeniesienie napędu : niedopuszczalna usterka w nowym aucie
Karoseria : odklejające się uszczelki - w aucie za ponad 150tys pln coś takiego nie przystoi
auto fajnie jeździ, ale nie mam do niego zaufania, poza tym w serwisie traktują cię jak idiotę, który pyta się o auto zastępcze, skoro oni łaskawie naprawiają mi nowe auto
jest ok, cichy i ma w miarę fajne brzmienie, elastyczność taka sobie, najlepsza na 4 biegu
na początek trzeba napisać, iż wrzucenie jedynki jest nie lada sztuką, wchodzi b. ciężko i w serwisie powiedzieli mi, że ten tym tak ma, no cóż... Dalej - po 2 miesiącach od zakupu nowego auta w salonie po wciśnięciu sprzęgła usłyszałem stuki, ponadto auto zaczęło szarpać przy jednostajnej jeździe, diagnoza serwisu - uszkodzony wałek w skrzyni biegów, sprzęgło i koło 2masowe, naprawa 2 tygodnie i niesmak pozostał. Moim zdaniem jest to wada wielu egzemplarzy, bo w serwisie od razu wiedzieli co jest grane, bo diagnozę postawili jak powiedziałem o objawach. Auta zastępczego nie dali, musiałem wynająć auto. Żenujące
dobrze się prowadzi, choć na standardowych kołach już jest twarde, poza tym wspomaganie kierownicy działa trochę za słabo
jest ok, ale mam czujniki
wszystko jest na swoim miejscu, ale obsługa wszystkiego kilkoma pokrętłami jest trochę absorbująca
spełnia swoją funkcję
z przodu ok, choć fotel mógłby mieć możliwość większego obniżenia
dobre, choć powyżej 140 km/h opony trochę zaczynają hałasować
zbiornik paliwa trochę za mały, spalanie przy szybkiej autostradowej jeździe (160-180 km/h) 6,5 l jest niezłe, na zwykłych drogach bez problemu można zejść do ok 5,5 l
jakość wnętrza jest ok, ale z mechaniką ...
ocena nie może być inna, bo oprócz wspomnianych problemów ze skrzynią biegów i przeniesieniem napędu w aucie zaczęły odklejać się wszystkie uszczelki w drzwiach, podobno to też wada fabryczna tego modelu i wszystkim właścicielom radzę się im uważnie przyjrzeć
z uwagi na problemy ze skrzynią biegów po 2 miesiącach od zakupu ocena nie może być inna

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 143KM 105kW [l/100km]

6,4