Lista ocen Audi A6 C6 Limousine 2.0 TDI 136KM 100kW 2008-2011 (19) - Silnik

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ZinoDavidoff
Limousine 2.0 TDI 136KM 100kW
2.0 TDI to jedyny słaby punkt tej wspaniałej limuzyny. Niestety przekonałem się o tym na własnej skórze. Ta jednostka \"lubi\" się psuć a każdą naprawę trzeba liczyć w tyś. zł. Potwierdzają to opinie mechaników. Przez ostatnie 6 mc użytkowania wymieniłem koło dwu-masowe -> objawy, dziwny chrupot przy odpalaniu samochodu (koszt ok 2 tyś zł, z robocizną i za urzywkę) I druga naprawa: nagły spadek ciśnienia oleju i brak mocy. Awarii uległ wałek...
~tomekborowik@poczta.onet.pl
Limousine 2.0 TDI 136KM 100kW
na początku 2,0 w zupełności wystarczało, po 1,5 roku użytkowania zrobiłem chip\'a, moc wzrosła do 178KM, a moment do 380nM - samochód shamowany przed chipem i po przeróbce. Róznica taka, że zamiast wyprzedzić dwa tiry pod rząd łykałem trzy, spalanie spadło o ok. 0,5 l. Na 15 000 km dolewam ok. 0,75 litra oleju, poza tym żadnych problemów z silnikiem - przebieg mam oryginalny - auto odkupiłem od wujka, który kupił je nowe w salonie. Dzisiaj...
~goodhope
Limousine 2.0 TDI 136KM 100kW
2.0 TDI nie grzeszy kulturą pracy... taki urok silników na pompowtryskach, ot trochę zajeżdzają ciągnikiem rolniczym... Ale idzie przywyknąć, w miarę wzrostu prędkości nie jest to specjalnie uciążliwe. Bardziej drażni w uszach na zewnątrz niż wewnątrz. Problemem jest bardzo słaba dynamika do 2 tyś obr, praktycznie należy ruszać z półsprzęgła, by nie zadusić auta.
~rabin84
Limousine 2.0 TDI 136KM 100kW
Kupują samochód oczytałem się na temat awaryjności silników 2,0 tdi.Ja swoje audi serwisuje regularnie , nie czekam ze zrobieniem przeglądów do ostatniej chwili i wszystko jest okej.Co do napędu pompy oleju jestem po wymianie i to jak do tej pory jedyna poważniejsza naprawa a autem zrobiłem ponad 100tyś km
~audi a6 c6
Limousine 2.0 TDI 136KM 100kW
znam lepsze jak i gorsze, jak się dba, to nie ma z nim większych problemów, mam silnik BRE więc nie było żadnych wpadek i akcji serwisowych. Niektóre wydania zwłaszcza w passatach były podobno problematyczne, ale w a6 było większość bezproblemowych wydań tego silnika.
~raffi
Limousine 2.0 TDI 136KM 100kW
Przy niskich prędkosciach i po mieście irytuje mnie dzwięk silnika,przy wyższych prędkościach jest bardzo fajnie i cicho.Jeśli chodzi o elastyczność to jest bardzo dobrze,jest duzy zapas mocy jak na taki mały silnik.
~w126c@wp.pl
Limousine 2.0 TDI 136KM 100kW
dobre osiągi, niskie spalanie, nic więcej nie potrzebuje, seryjnie 140Km program na 170KM spalanie spadło!!!!!!!! niesamowite o ponad litr!!!
~tomek
Limousine 2.0 TDI 136KM 100kW
Przy ruszaniu łatwo zdławić silnik, mój jest na pompowtryskach, jak się włączy turbina to ciągnie aż miło (jak na 140 KM)
~mazen
Limousine 2.0 TDI 136KM 100kW
malo mocy 140 koni w takim aucie to jednak za mało niestety dość głośny silnik na pompowtryskach
~gw
Limousine 2.0 TDI 136KM 100kW
Jak na tą masę to zaskakująco dobre osiągi. Trzeba również pamiętać, że A6 jest tylko o 150 kg cięższe od A4.
Audi A6 C6 Limousine