Lista ocen Audi A6 C8 (17) - Ergonomia

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Limousine 3.0 50 TDI 286KM 210kW
Trudno coś wskazać do poprawy. Oczywiście ceły pomysł na ekran dotykowy, który nie zawsze odpowiada wibracją, jest pod dyskusję. Na pewno wymaga większej uwagi naciśnięcie właściwej ikony i absorbuje to trochę bardziej niż w klasycznym układzie przycisków. Kwestia odległości do ekranu głównego również mogę wskazać jako pewna niedogodność. Brakuje 1 cm aby całkowicie nie odrywając pleców od oparcia operować na ekranie. Ostatnia mała uwaga, przy...
~Olaf
Limousine 2.0 40 TDI 204KM 150kW
Największy "problem" to fakt, że 90% funkcji obsługuje się dotykowo. Ja nie ma mam tym problemu, ale gdybym miał do wyboru np sterowane klimą jak w BMW5 i to co jest w A6, to jednak wybrałbym to z BMW. Tak samo jak sterowanie pokrętem idrive całego systemu - jest bardziej praktyczne i bezpieczne. Poza tym sam układ menu i opcji nie jest do końca logiczny. Np składanie lusterek przy zamykaniu jest schowane w opcji centralny zamek.
~carambaras
Avant 2.0 40 TDI 204KM 150kW
I tu niespodzianka: do ekranów dotykowych łatwo się przyzwyczaiłem, choć gdyby działało (przynajmniej poprawnie) sterowanie nawigacji głosem, byłoby jeszcze lepiej. Pisanie po ekranie w trakcie jazdy, to nie jest dobry pomysł! Poza tym podział systemu sterowania infotainment (jakie jest polskie słowo???) na 2 ekrany jest genialny: na jednym "leci" nawigacja, na drugim Yanosik :)
~Grzegorz (innig)
Avant 2.0 40 TDI 204KM 150kW
Bardzo dobrze. Przyzwyczaiłem się do drugiego panelu sterowania. Wybieranie głosowe u mnie się sprawdza; rzadko się zdarza, że system mnie nie zrozumie. Poza tym wszystko jest bardzo intuicyjne i tam gdzie powinno być.
~Hektor
Avant 2.0 40 TDI 204KM 150kW
w zasadzie ok, ale wolałbym sterowanie "analogowe" (obsługa wentylacji i klimy); z panelem elektronicznym sterowania nie było jednak żadnych problemów, nigdy się nie zawiesił, nie "wariuje"
~grucha
Avant 2.0 35 TDI 163KM 120kW
Podłokietnik ze schowkiem - trzeba uważać, można sobie przyciąć łapę, bo się za łatwo przesuwa. Przydałoby się więcej światła w środku po otwarciu drzwi - brakuje tego w ciemnym garażu.
~D3c
Avant 2.0 40 TDI 204KM 150kW
Do ideału ciut brakuje. Brakuje klawiszy szybkiego dostępu do podstawowych funkcji. Ekrany dotykowe działają płynnie, intuicyjnie i nie drażnią. Tego najbardziej się w tym aucie bałem, ale niesłusznie.
~Mario
Limousine 2.0 40 TDI 204KM 150kW
Wszystko pod ręką i w zasięgu. Elektryczna regulacja foteli daje duże możliwości, fotele sportowe wygodne, brak zmęczenia przy trasie 1000km. Dużo miejsca w środku, przednia szyba mocno odsunięta do przodu.
~Bartosz
Limousine 2.0 40 TDI 204KM 150kW
Ekran do sterowania klimatyzacją jest dramatyczny. Totalnie nie widzę, w jakiej sytuacji miałby być lepszy niż fizyczne pokrętła i przyciski.
~Pro
Allroad 3.0 55 TDI 349KM 257kW
Dotykowe sterowanie zawieszeniem - zbrodnia. Regulacje klimy, koszmar. Helga z interfejsu głosowego - durna i głucha. No i.... brak schowka na okulary !!@!!!