Lista ocen Audi A7 I (16) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Warszawiak
RS7 Sportback 4.0 TFSI 560KM 412kW
Tiptronic - nie wiem czy mam co komentowac. Skrzynia 100000 razy lepsza i przyjemniejsza od S tronica. Posiadalem Audi S7 i Panamere w obu autach bieg 1-3 szarpal jak szalony w przypadku Tiptronica cos takiego nie ma miejsca. Jazda plynna i bez odczuwania zmiany biegow. W tybie dynamic samochod staje sie demonem szybkosci i dopiero wtedy czujemy zmiane biegow ale tez moc tego auta. A manualna zmiana biegow i charakterystyczne dla RS7 i RS6...
~Też Fan
A7 Sportback Facelifting 3.0 TDI competition 326KM 240kW
Z całego zespołu napędowego jest to element najsłabszy, jest dość wolna (nie jest to skrzynia dwusprzęgłowa). Czasami na postoju, przy zmianie przełożeń auto drgnie. Nigdy tego nie miałem w BMW. Wyczuwalny moment słabości przy ruszaniu z miejsca. Przy ręcznej zmianie przełożeń manetkami, skrzynia bardzo szybko wraca w położenie automatyczne
~Mike1976
A7 Sportback Facelifting 3.0 TFSI 333KM 245kW
Trzyma poziom - w zestawieniu z V6 robi swoja robote pewnie i raczej plynnie. Czasem zdaza sie szarpniecie ale tylko i wylacznie przy pelnym kick down'nie - jadac np 40 km/h potrzebuje bardzo szybko przyspieszyc - wtedy pojawia sie moment zawahania (wylaczajac tryb dynamic - tutaj to nie wystepuje a skrzynia reaguje natychmiast)
~Echo5
A7 Sportback Facelifting 3.0 TDI competition 326KM 240kW
Mimo iz jest to Tiptronic - bo S-tronic nie 'udzwignie' momentu - to bardzo dynamicznie zmienia biegi. Zero szarpniec, bardzo plynnie. W trybie dynamic/sport pokazuje jak naprawde moze dzialac.
~DARIUSZ
A7 Sportback 3.0 TFSI 310KM 228kW
8 biegowy tiptronic, dlatego szukałem auta w USA. Jest wytrzymalsza, w końcu to skrzynia montowana w modelu RS7. Jazda w ustawieniu sport 10/10.
~artur_rybiński
A7 Sportback 3.0 TDI 204KM 150kW
skrzynia zmienia biegi bardzo płynnie s-tronic 7 biegów nie wiem czemu w formularzu są tylko do wyboru multitronic taka skrzynię odradzam psuje się
~adrenalina
A7 Sportback 3.0 TDI 245KM 180kW
Skrzynia S-tronic. Trzeba o nią dbać, wymieniać regularnie olej i będzie działać. Na razie odpukac bezproblemowa mimo że przenosi spore obciążenia.
~Ironman7
A7 Sportback 3.0 TFSI 310KM 228kW
Fajnie się jeździ z s-tronic\'iem naprawdę sportowa dusza, żadnych problemów chodź z początku bałem się tej skrzyni no ale nie taki diabeł straszny :D
~Rafał
A7 Sportback 3.0 TDI 313KM 230kW
Dwusprzeglowa daje rade przy wyprzedzaniu szybko na sport i sie nie boisz ze nie zdazysz. Oczywiscie w granicach rozsadku
Dziennik kosztów dla Audi A7 I
13,6
~Marcin
A7 Sportback Facelifting 2.0 TFSI 252KM 185kW
Uzbrojony w łopatki przy kierownicy S-tronic radzi sobie dobrze. Pomagają też tryby jazdy z pre ustawieniami.