Lista ocen Audi A8 D2 (121) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 67 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bodybuilder
S8 Sedan 4.2 V8 340KM 250kW
Skrzymia tiptronik jest ok, tylko że ręczna zmiana jest zabardzo opóźniana. W moim aucie jest przekładnia cztero-stopniowa z nadbiegiem co powoduje większe spalanie niż w wersjach od 97` z pięcio-stopniowymi przekładniami. Jednak do sposobu przełączania biegów i kultury pracy nie można mieć żadnych zastrzeżeń.
~JAGIEL
Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW
najlepsza skrzynia jaka mialem jestem zwolennikiem skrzyn manualnych ale jak kupilem a8 to zmienilem zdanie chopciaz do teraz wole sam wajchowac;) skrzynia bezawarujna zero odczucia przy zmianie przelozen tiptronic wyciaga z tego auta wiecej niz dane technicze...wierzcie mi na slowo
~audarius
Long 4.2 310KM 228kW
Świetna skrzynia, ale nie wybacza błędów gdy się żle z nią obchodzi, np. nie lubi za częstego trybu tiptronic, lub bezpośrednio po uruchomieniu w szczególności zimą, lepiej nie przyspieszać ostrzej dopóki nie osiągnie temperatury roboczej. Wymagane bezwzględnie stosowanie zaleceń z instrlcji obsługi.
~WiktorPe
Sedan 2.8 30V quattro 193KM 142kW
Tradycyjny hydrokinetyk z możliwością ręcznej zmiany biegów góra-dół. Nie mam zastrzeżeń. Niby nowoczesne dwusprzęgłówki dużo szybciej zmieniają biegi ale nic nie zastąpi bezawaryjności takiej klasycznej skrzyni. Płynna zmiana biegów bez szarpnięć więc jak dla mnie świetna.
~pankruger
Long 4.2 310KM 228kW
Ja mam z automatem, na który póki co narzekać nie mogę. Zmienia biegi płynnie i bez szarpnięć. Generalnie jeśli Wam skrzynia się zastanawia nad redukcją przy Kick-Downie, to znaczy, że zaczyna się coś dziać już w niej. Nie jest to podzespół bez wad, ale manual tutaj jakoś nie pasuje.
~toom_ek@poczta.fm
Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW
jak na razie bez problemów , jak kupiłem to spr. olej w skrzyni dolałem 100 gram. , biegi chodzą gładko i bez szarpnięć, redukuje z sekundowym opóżnieniem trzeba sie przyzwyczaić , ale wgniata potężnie ,przy wysokich obrotach nie czuć zmiany biegów widać tylko po obrotomierzu.
~zawiodłem się na Audi
Sedan 3.3 TDI 225KM 165kW
2 samochody 97r.benzyna- mam od nowości-serwisowany i 02r. -Turbo diesel. W obu przypadkach psuje się skrzynia biegów. Płacę wielkie sumy na nowe,bo coś się tam im nie kwalifikuje... Bzdury!!!W takiej marce, za takie pieniądze, nie powinno to mieć miejsca!! SKANDAL
~PG808
Sedan 4.2 300KM 221kW
Na codzien skrzynia dziala bardzo dobrze,plynie,cicho po prostu rewelacyjnnie. Trochę gorzej podczas szybkiej,dynamicznej jazdy. Lepiej korzystać z opcji sekwencyjnej bo za duzo czasu traci na niepotrzebne redukcje o 3 a nawet o 4 biegi w dół.
~Konrad
Sedan 4.2 40V quattro 310KM 228kW
Skrzynia biegów przy lekkim naciśnięciu gazu zmienia biegi juz przy 2tys a auto z lekkością zaczyna nabierać prędkości. Przy 90km/h na piątym biegu mamy zaledwie 1.5tys obrotów a spod maski słyszymy jedynie delikatny pomruk V8

Usterki Audi A8 D2

Audi A8 D2 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Łukasz D.
Sedan 3.7 230KM 169kW
Niestety nie jest to super skrzynia, trochę szarpliwa porównując do nowych modeli ale nauczyłem się nią posługiwać i nie jest źle ten element ze względu na całokształt poprostu zaakceptowałem po 99 roku niby zostały mocno poprawione.