Lista ocen Audi A8 D2 (121) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 67 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~trippleX
Sedan 3.7 quattro 230KM 169kW
skrzynia - praktycznie nie czuć zmiany przełożeń, a jedyną denerwującą sprawą jest ciągłe dążenie skrzyni do jak najniższej prędkości obrotowej i trzeba pamiętać o częstej wymianie nie taniego niestety oleju i filtra
~Michał
Sedan 2.5 TDI quattro 150KM 110kW
Skrzynia płynnie zmienia biegi. Nie czuć szarpnięć, wszystko odbywa się płynnie. Olej wymieniam zawsze po kupnie a potem co 5lat bądź co 60tys km i odpukać z żadnym autem jeszcze nie było problemu.
~dj_tygrys
Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW
Skrzynia jest ok, z moją było troszkę kłopotów bo był lekki wyciek, koszt naprawy wraz ze zmianą oleju 1100 zł i temat odszedł bezpowrotnie, po naprawie zauważalnie lepiej zaczęła działać.
~benchi@o2.pl
Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW
Tiptronic nawet przy tym przebiegu pracuje miękko i szybko reaguje. Używanie sekwencyjnej zmiany biegów polecam tylko osobom z ADHD. Najlepszy automat jakim jeździłem, a było tego trochę.
~Macek
S8 Sedan 4.2 V8 340KM 250kW
do kitu, szarpie, źle zestrojona. jadę 70 automat przuca 5-tkę tylko po co ? jak i tak zaraz będzie przerzucał, wciskam gaz to wrzuca 2-kę.... Ogólnie jeśli chodzi o skrzynię to zawiodłem się
~giecex
Sedan 2.5 TDI quattro 150KM 110kW
czasami mnie złości bo jak się wciśnie gaz do dechy to nie mamy wpływy na zmianę biegów :( a ja bym sam zmienił bieg przy 4tyś obrotów a tak sam komputer przeciąga do prawie 4,3tyś
~Aleksander
Sedan 3.3 TDI 225KM 165kW
tu to jest po prostu REWELACJA - automat który zmienia biegi niezauważalnie - po raz pierwszy wogóle nie używam tiptronica oraz zmiany w kierownicy - nie umiem tak dobrze zmieniać jak ten automat ;( ;)
~KOBER
Long 4.2 310KM 228kW
automatic na korki jest super..... a przelamczajac na manualna zmiane biegow mozna sie niezle pobawic..... skrzynia rospoznaje kiedy jezdzisz agresywnie i pozwala ci dojsc do wysokich obrotow
~Macius1972@interia.pl
S8 Sedan 4.2 V8 360KM 265kW
Tiptronic - rewelacja. I wygoda. A dla tych, co lubią się ścigać, polecam skrzynię manualną - jest o ponad 0.5 sekndy szybsza... I, co najdziwniejsze, czuć te 0,5 sekundy przy przesiadce...
~danielgsm
Sedan 3.7 quattro 230KM 169kW
Wiadomo że o automat trzeba dbać i czasami trzeba sprawdzić olej.Na automacie do sportowej jazdy mało się nadaje,ale po przełączeniu na tip tronic można się pobawić autem:)