Lista ocen Audi A8 D2 (121) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 67 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Slawek Bielsko-Oxford
Sedan 4.2 300KM 221kW
Bardzo dobra(tip tronic)rewelka i pracuje bez zarzotow, ale nie dawajcie wymieniac oleju i filtra pseudo fachowca, bo potem szarpie i czasem dziala z opuznieniem, olej tez nie leprzy i nie "ciut"gorszy tylko ten co ma byc filtr tez oryginal to bardzo bardzo wazne!!np filtr dobrej firmy man lub bosh wyglada identycznie a np na gardzieli ssacej brakuje tylko 3mm i juz problem...To super mechanizm ale nie znosi doswiadczen.
~pulpit87
Sedan 2.8 30V quattro 193KM 142kW
Manual w A8. Pąłączenie niby średnie, ale jeśli ktoś nie potrzebuje gonić, elastyczność V-ki daje mu możliwość w miarę dynamicznego przyśpieszania z niższych obrotów bez konieczności "redukcji". Ja dostrzegam problem powolności tej skrzyni, niby to manual, ale szybsze przepięcie miedzy 1, a 2 jest dość irytujące. Ale to raczej problem marki nie modelu, przynajmniej w tamtych latach produkcji.
~Oby mi się jeszcze raz trafił taki egzemplarz
S8 Sedan 4.2 V8 360KM 265kW
Automaty w tych autach są bardzo udane. Nie mam zastrzeżeń mimo że to pierwszy automat i za bardzo nie mam odniesienia do innych skrzyń tego typu. Z trybem sportowym i manualną możliwością zmiany biegów za pomocą manetek w kierownicy - TIPTRONIC. Jak najbardziej wbrew głupotom co niektórych wskazana jest wymiana oleju w tego typu skrzyniach. Ale tylko zalecany przez producenta.
~karwafak
Sedan 4.2 40V quattro 310KM 228kW
Tu jest pies pogrzebany, to jest najsłabszy element tego auta, ale przy normalnej eksploatacji i systematycznej wymianie oleju można nie mieć problemów. Unikać ostrego startowania, czyli gaz w podłogę spod świateł, można w ten sposób zgubić wsteczny, poza tym praca płynna, trochę za długo myśli ale w końcu to nie jest ferrari. Zawsze mamy tiptronic.
~Piotrek
Sedan 4.2 40V quattro 310KM 228kW
Fajnie się jeździło przez rok. Moje obawy się potwierdziły i walnął konwerter w skrzyni. Pojechałem do znajomego mechanika który podjął się naprawy, nie dał rady. Jeśli komuś coś się popsuje to jedźcie tylko do kogoś kto robi automaty. Pierwszy majster kasę wziął sporą i bez efektu. Drugi okazal się kompetentny.
~xix
S8 Sedan 4.2 V8 360KM 265kW
to 5-cio biegowy automat. skrzynia czasami zastanawia się moment nad zmiana przełożenia. ale wprowadzając ją w tryb sportowy ( uczy się naszej jazdy ) wszystko dzieje się szybciej . W porównaniu do dzisiejszych 8 biegowych troche archaiczna ale biorąc pod uwagę że to 2000 r jest dobrze, komfortowo i wygodnie.
~psnioch@interia.pl
Sedan 2.5 TDI 150KM 110kW
Super przełożenia, nic sie nie zepsuło . 6 bieg od 80-90 do końca :)) Trzeba UMIEĆ ZMIENIAĆ BIEGI !! Bo jak czytam opinię niektórych ludzi ze padła im skrzynia i sprzęgło TO ŚWIADCZY TYLKO O ZUPEŁNYM BRAKU UMIEJĘTNOŚCI ZMIANY BIEGÓW I RUSZANIA SAMOCHODEM !!!!! Zresztą każdy starszy kierowca przyzna mi rację.
~piotrekA8L2000 piotrek_krzyz@interia.pl
Long 4.2 310KM 228kW
PRACA PLYNNA BEZ JAKICHKOLWIEK SZARPNIEC I SKOKOW! OCZYWISCIE O SKOMPLIKOWANY AUTOMAT WARTO ZADBAC!OLEJ W SKRZYNI ZMIENILEM MIMO ZE SERVIS TWIERDZIL ZE NIE JEST TO KONIECZNE KOSZT OK 1000ZL PRZEBIEG 15000KM ORGANOLEPTYCZNIE WYMIENIONY OLEJ NIE ROZNIL SIE OD NOWEGO( PIEKNA CZRRWONA BARWA IDEALNA KONSYSTENCJA)
~d.radzio@wp.pl
Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW
szkoda że tylko 4 biegi, na trójce jedzie powyżej 200 kmh! , zmiana biegów idealna, żadnych szarpnięć, nie ma osoby która podczas jazdy zgadnie na jaki biegu się jedzie nie wiadomo zbyt gładko i niezauważalnie wchodzą. Tiptronik moim zdaniem jest zbędny i nie będzie się z niego kożystać, chyba że na pokaz. Super

Usterki Audi A8 D2

Audi A8 D2 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~jaano
Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW
Jak dla mnie bajka, pierwszy raz mam automata, jedynie trzeba sie przyzwyczaic i wyczuc - troche inna technika jazdy, ale mozna to zrobic juz na 1szej jezdzie, zmienia biegi gladko - prawie nie czuc, do tego tiptronic - mozna sie samemu bawic (jak sie nudzi) albo pomagac w hamowaniu silnikiem (i oszczedzaniu paliwka;))