Lista ocen Audi A8 D2 S8 Sedan (23) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mariusz Gdańsk
S8 Sedan 4.2 V8 340KM 250kW
moje autko wyposarzone jest w skrzynie automatyczna z mozliwoscia zmiany biegow w trybie manualnym. moje autko nie posiada niestety przyciskow na kierownicy (wyposarzone w nie sa modele po liftingu) auto ma 5 biegow. w trybie automatycznym zmienia biegi jedwabiscie gladko i bez zadnych szarpniec. reakcja na gaz jest natychmiastowa i spontaniczna. w trybie manual biegi zmienia z opoznieniem i jesli ktos mysli, ze ten tryb poprawia osiagi autka...
~Oby mi się jeszcze raz trafił taki egzemplarz
S8 Sedan 4.2 V8 360KM 265kW
Automaty w tych autach są bardzo udane. Nie mam zastrzeżeń mimo że to pierwszy automat i za bardzo nie mam odniesienia do innych skrzyń tego typu. Z trybem sportowym i manualną możliwością zmiany biegów za pomocą manetek w kierownicy - TIPTRONIC. Jak najbardziej wbrew głupotom co niektórych wskazana jest wymiana oleju w tego typu skrzyniach. Ale tylko zalecany przez producenta.
~xix
S8 Sedan 4.2 V8 360KM 265kW
to 5-cio biegowy automat. skrzynia czasami zastanawia się moment nad zmiana przełożenia. ale wprowadzając ją w tryb sportowy ( uczy się naszej jazdy ) wszystko dzieje się szybciej . W porównaniu do dzisiejszych 8 biegowych troche archaiczna ale biorąc pod uwagę że to 2000 r jest dobrze, komfortowo i wygodnie.
~Bodybuilder
S8 Sedan 4.2 V8 340KM 250kW
Skrzymia tiptronik jest ok, tylko że ręczna zmiana jest zabardzo opóźniana. W moim aucie jest przekładnia cztero-stopniowa z nadbiegiem co powoduje większe spalanie niż w wersjach od 97` z pięcio-stopniowymi przekładniami. Jednak do sposobu przełączania biegów i kultury pracy nie można mieć żadnych zastrzeżeń.
~Macek
S8 Sedan 4.2 V8 340KM 250kW
do kitu, szarpie, źle zestrojona. jadę 70 automat przuca 5-tkę tylko po co ? jak i tak zaraz będzie przerzucał, wciskam gaz to wrzuca 2-kę.... Ogólnie jeśli chodzi o skrzynię to zawiodłem się
~Macius1972@interia.pl
S8 Sedan 4.2 V8 360KM 265kW
Tiptronic - rewelacja. I wygoda. A dla tych, co lubią się ścigać, polecam skrzynię manualną - jest o ponad 0.5 sekndy szybsza... I, co najdziwniejsze, czuć te 0,5 sekundy przy przesiadce...
~Dominik
S8 Sedan 4.2 V8 340KM 250kW
Automat Tiptronic, działa poprawnie choć na naszych fatalnych drogach czasami przy wiekszych obrotach potrafi zmienic bieg ,przeważnie przy przejeździe przez garba przy 150 km/h
~Hoody
S8 Sedan 4.2 V8 360KM 265kW
Zmienia biegi wiadomo że do nowego s8 2006 jest przepaśc raz że nie ma dsg a dwa 6ciu biegów niemniej jest to wystarczające i wygodne
~Gregor Proboszczów
S8 Sedan 4.2 V8 340KM 250kW
Skrzynia pracuje dobrze , po za jednym, czasami gwałtownie szarpie przy zmianie biegu.
Dziennik kosztów dla Audi A8 D2 S8 Sedan
18,7
18,6
~ronin
S8 Sedan 4.2 V8 340KM 250kW
swietnie sobie radzi z przelozeniem takiej mocy na jezdnie noi fajna zabawa tip tronikiem
Audi A8 D2 S8 Sedan