Lista ocen Audi A8 D2 Sedan 4.2 40V quattro 310KM 228kW 1998-2002 (5) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~karwafak
Sedan 4.2 40V quattro 310KM 228kW
Za wiele ich nie było. Jako pierwsze zginęły mi tylne światła. Na początku stawiałem na bezpieczniki ale okazało się że coś z przełącznikiem przy kierownicy, ale wprawny elektromechanik wszystko zrobi, koszt to 120 PLN. Następną awarią były uszkodzone parowniki LPG które powodowały wyrzucanie płynu chłodzącego z układu. Wymiana była w ramach gwarancji, aczkolwiek już po terminie 12 m-cy, koszt tylko samej robocizny 50 PLN. Na końcu przestała...
~JaroKat76
Sedan 4.2 40V quattro 310KM 228kW
Nie miałem większych usterek. Masa auta robi swoje, więc przy ostrej jeździe buntują się tarcze hamulcowe, co jakiś czas, któryś z wahaczy do wymiany (po cztery na koło) a potem zbieżność. Silniczki sterujące nawiewami w kabinie potrafią zastrajkować ale dostęp jest dobry, cena również ok. Auto raczej uchodzi za pancerne, aluminiowe nadwozie nie koroduje ale uwaga na stłuczki. Naprawa może boleć!
~Bartek
Sedan 4.2 40V quattro 310KM 228kW
Drobne wycieki z układu chłodzenia bądź miski olejowej, pęknięty wężyk od spryskiwacza świateł - generalnie elementy gumowe zmęczone wiekiem na pewno będą wymagały wymiany. Po za tym nic się nie dzieje.
~Piotrek
Sedan 4.2 40V quattro 310KM 228kW
Nie zawiódł mnie w trasie ale zdarzyło się że padła mi cewka dwa razy. No i wiadomo..musze miec wiecej niz pół baku paliwa żeby normalnie odpalał. Przypadłość w a8
~hekktor
Sedan 4.2 40V quattro 310KM 228kW
Żaróweczki, wiatraczki, i inne pierdułki czasami przestają działać, lecz rzadziej niż w BMW, że o Mesiu nie wspomnę
Audi A8 D2 Sedan