Lista ocen Audi Q5 II (30) - Silnik

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kamil Dylewski
SUV 2.0 35 TDI 163KM 120kW
163 konny diesel, niezwykle elastyczny i dynamiczny w niskich zakresach obrotów, czyli tych, których używamy na co dzień. Jak na silnik wysokoprężny odznacza się niezwykłą kulturą pracy, brzmi jak niektóre benzyny, a deklasuje takie klekoty jak te w nowych Volvo. Prawie w ogóle niesłyszalny w kabinie. Choć jestem zdecydowanym fanem benzyny i nie zakładałem kupna diesla, tak w Audi nie mam z tym problemu. Do tego pali tyle, co nic - najmniej...
~sedael
Q5-e Facelifting 2.0 50 TFSI e 299KM 220kW
Hybryda o łącznej mocy 299KM, mimo dużej masy (2200kg) katapultuje się do setki w około 6 sekund. Wielki ciężki SUV. Na autostradzie bez ograniczeń przyspiesza dynamicznie do ponad 210 km/h, maksymalnej nie testowałem. Nie było potrzeby... Spalanie - 8 tys KM - średnio 5k/100km i poniżej 15kWh/100km. W realu - autostrada - 11 litrów expresówka - 9 litrów miasto - 7 litrów miasto na prądzie około 22kWh
~ST
SUV Facelifting 2.0 35 TDI 163KM 120kW
Pracuję harmonijnie. Nie jest głośny i nie generuje wibracji. Oszczędny. Średnio 6,4 l/100km. Potrzebował na tym dystansie 1 l oleju na dolewki. Wymiana co 30 tysięcy. Bardzo dobrze współpracuje z miękką hybrydą i dsg. Ewidentnie czuć postęp w porównaniu do tego napędu w wersji bez hybrydy. Czuć dodatkową moc przy ruszaniu i przyspieszaniu. Miękko gaśnie i załącza się przy opcji żeglowania.
~Maciej
SUV 2.0 40 TDI 190KM 140kW
bardzo niskie spalanie cicha praca słaby moment obrotowy być może byłoby lepiej z lepszą skrzynią biegów ponieważ słabo przyspieszał od nowości wziąłem go na hamownię (sprawdzony Chojnacki motors) i okazało się że naprawdę ma 171 KM zamiast deklarowanych 190...
~zen
SUV Facelifting 2.0 35 TDI 163KM 120kW
Niby 163km a spokojnie daje rady z prawie 1,9tony samochodem, wielkiej różnicy między 40TDI nie ma.. wysoka kultura pracy, 380NM robi robotę a 8,8 do setki- nieźle no i spalanie - 6,4/100 (na dystansie 16tyśkm)
~causa1980
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Mógłby być oczywiście mocniejszy, ale jest wystarczający. Jak ktoś chce mieć osiągi to powinien kupić sedana w benzynie. Silnika prawie w ogóle nie słychać i nie ma się wrażenia, że to diesle. Spalania rewelacyjne.
~MIrek
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Znakomity, dynamiczny i bardzo oszczędny. Do tego cichy. Zero problemów. Denerwował mnie tylko długo działający wiatrak chłodnicy po zatrzymaniu samochodu, nie wiem, czy to mój przypadek czy ten typ tak ma :)
~Poldek
SUV 2.0 45 TFSI 245KM 180kW
Super dynamika, całkiem przyjemne brzmienie (jak na 4 cylindry) i dobre wyciszenie. Przy płynnej i niezbyt dynamucznej jeździe potrafi być ekonomiczny, niestety w mieście już tak różowo nie jest
~Grzegorz
SUV 2.0 35 TDI 163KM 120kW
Może nie jest to demon szybkości, ale jak na standardowe potrzeby w zupełni wystarczający. Dobrze zbiera się zarówno po mieście jak i na autostradzie. Silnik bardzo oszczędny.

Usterki Audi Q5 II

Audi Q5 II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Piotrek
SUV 2.0 40 TDI 190KM 140kW
Oszczędny, cichy, zapewniający wystarczającą dynamikę dla średnio agresywnego kierowcy. Przy prędkościach autostradowych nie do rozróżnienia od benzyny, jeżeli chodzi o dźwięk.