Lista ocen Audi Q5 II SUV (22) - Silnik

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kamil Dylewski
SUV 2.0 35 TDI 163KM 120kW
163 konny diesel, niezwykle elastyczny i dynamiczny w niskich zakresach obrotów, czyli tych, których używamy na co dzień. Jak na silnik wysokoprężny odznacza się niezwykłą kulturą pracy, brzmi jak niektóre benzyny, a deklasuje takie klekoty jak te w nowych Volvo. Prawie w ogóle niesłyszalny w kabinie. Choć jestem zdecydowanym fanem benzyny i nie zakładałem kupna diesla, tak w Audi nie mam z tym problemu. Do tego pali tyle, co nic - najmniej...
~Maciej
SUV 2.0 40 TDI 190KM 140kW
bardzo niskie spalanie cicha praca słaby moment obrotowy być może byłoby lepiej z lepszą skrzynią biegów ponieważ słabo przyspieszał od nowości wziąłem go na hamownię (sprawdzony Chojnacki motors) i okazało się że naprawdę ma 171 KM zamiast deklarowanych 190...
~causa1980
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Mógłby być oczywiście mocniejszy, ale jest wystarczający. Jak ktoś chce mieć osiągi to powinien kupić sedana w benzynie. Silnika prawie w ogóle nie słychać i nie ma się wrażenia, że to diesle. Spalania rewelacyjne.
~MIrek
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Znakomity, dynamiczny i bardzo oszczędny. Do tego cichy. Zero problemów. Denerwował mnie tylko długo działający wiatrak chłodnicy po zatrzymaniu samochodu, nie wiem, czy to mój przypadek czy ten typ tak ma :)
~Poldek
SUV 2.0 45 TFSI 245KM 180kW
Super dynamika, całkiem przyjemne brzmienie (jak na 4 cylindry) i dobre wyciszenie. Przy płynnej i niezbyt dynamucznej jeździe potrafi być ekonomiczny, niestety w mieście już tak różowo nie jest
~Grzegorz
SUV 2.0 35 TDI 163KM 120kW
Może nie jest to demon szybkości, ale jak na standardowe potrzeby w zupełni wystarczający. Dobrze zbiera się zarówno po mieście jak i na autostradzie. Silnik bardzo oszczędny.
~Piotrek
SUV 2.0 40 TDI 190KM 140kW
Oszczędny, cichy, zapewniający wystarczającą dynamikę dla średnio agresywnego kierowcy. Przy prędkościach autostradowych nie do rozróżnienia od benzyny, jeżeli chodzi o dźwięk.
~PePer
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Ładnie przyspiesza i mało pali. Wyprzedzanie bez problemów. Dobry kompromis w sporym aucie do jazdy na codzień.
~Rafał
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Diesel 190 kM jak na pojemność 2.0 przy wadze samochodu ponad 1800kg daje radę lepiej niż by można się było spodziewać.
~Topia
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
190 KM wystarcza w zupełności przy normalnej jeździe. Silnik jest oszczędny i na razie bezawaryjny.
Audi Q5 II SUV