Lista ocen Audi Q5 II SUV (21) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Poldek
SUV 2.0 45 TFSI 245KM 180kW
To chyba pierwsze auto gdzie tryb sport jest naprawdę używalny (silnik nie wyje) a do tego czuć różnicę w osiągach. W trybie komfort wciąż można jechać dynamicznie choć ma lekkiego laga gdy odejmie się nogę z gazu (lub przychamuje) i chce się nagle przyspieszyć. Wtedy to "nagle" może trwać nawet 2s. Na szczęście nie ma w tym przypadkowości i po jakimś czasie można wyczuć kiedy skrzynia się tak zachowa (i np wrzucić tryb S). Generalnie jednak...
~Kamil Dylewski
SUV 2.0 35 TDI 163KM 120kW
Mam mieszane uczucia - potrafi być szybka i płynna, zmieniać biegi wręcz nieodczuwalnie, a czasami potrafi doprowadzić do szewskiej pasji - słynny "lag" przez pierwsze dwie sekundy po wciśnięciu gazu. Po dwóch miesiącach "nauczyłem się" jej, teraz nie sprawia mi to zwykle problemu, choć zamierzam oddać auto po gwarancji do firmy, która zmienia oprogramowanie skrzyni S-Tronic usuwając tego "laga". Skrzynia ZF znana z BMW X3 i Alfy Romeo Stelvio...
~Maciej
SUV 2.0 40 TDI 190KM 140kW
To jest chyba najsłabszy punkt tego auta. Żle zaprogramowana, za szybko wrzuca wyższe biegi podczas przyspieszania (nawet w trybie sport w którym zresztą jest niewielka zmiana)więc jedzie się taką "falą" zanim wejdzie na obroty Szarpie podczas schodzenia w dól (np zwalniani i hamowanie) i generalnie gubi się jaki bieg zapiąć przy najczęstszym trybie jazdy jakim jest np spokojna jazda z hamowaniem przez wyprzedzeniem pojazdu i potem chęcią...
~Rafał
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Skrzynia S-tronic 7 biegów fajnie się zbiera do przodu, czasem nieco dziwnie redukuje. Ta obecna skrzynia ma funkcję żeglowania, czyli wrzucania na luz co jest dobre w kwestii oszczędnej jazdy, jednak nie można tego wyłączyć jak np. w Macanie i trzeba się pilnować, żeby samochodem na luzie (systemy wtedy nie działają) nie wjechać np. w zakręt w zimie na śliskiej nawierzchni.
~rs4
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
działa bardzo dobrze, wg mojej oceny w odpowiednim momencie zmienia biegi vs I generacja, w razie czego można pomóc sobie łopatkami ale w 1 generacji jakoś od niższych obrotów na 1 biegu ciągnęło sprzęgło - tutaj trzeba dać więcej gazu aby ruszyć, coś zmienili ale nie na plus w tym przypadku
~Piotrek
SUV 2.0 40 TDI 190KM 140kW
Rusza z miejsca z dużym opóźnieniem, szczególnie przy włączonym Start/Stop. Przesunięcie skrzyni w tryb Sport nieco redukuje ten problem, ale nie rozwiązuje go całkowicie.
~MIrek
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Żadnych problemów, szybkie zmiany, nie dostrzegam różnicy pomiędzy hydrauliczną (taką miałem w Volvo XC60) a dwusprzęgłową. Jeżdżę w trybie komfortowym.
~Kierowca z 20-letnim stażem.
SUV 2.0 45 TFSI 245KM 180kW
W zależności od preferencji, albo standard, albo sport. Bardzo dobra, 7 stopniowa, automatyczna skrzynia biegów.
~Maciej
SUV 2.0 40 TDI 190KM 140kW
To jest główny problem tego auta- 7 przełożeń i źle oprogramowana, niezależnie od trybu jazdy
~PePer
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Trzeba się przyzwyczaić do ustawień (comfort / dynamic) i wszystko jest przewidywalne.
Audi Q5 II SUV