Lista ocen Audi Q5 II SUV (21) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotrek
SUV 2.0 40 TDI 190KM 140kW
Auto prowadzi się zaskakująco precyzyjnie jak na SUVa. Pokonywanie zakrętów odbywa się bez nadmiernych przechyłów, natomiast nierówności wybierane są skutecznie i bez pogorszenia komfortu jazdy. Przy wyższych prędkościach autostradowych można doświadczyć lekkiego "myszkowania" po pasie, jednakże mamy do czynienia z autem o sporych gabarytach.
~Jakub
SUV 2.0 40 TDI 190KM 140kW
Załączanie tylnego napędu sprawiało problemy. Proponowane rozwiązanie serwisu (drogie) przegrało z rozwiązaniem z Google (tanim). Na szczęście okazało się, że przedterminowa wymiana oleju w mechanizmie różnicowym rozwiązuje sprawę szarpania. Dziwne, że każde forum o tym pisze, a w serwisie nie wiedzą (nie chcą wiedzieć?)
~Kamil Dylewski
SUV 2.0 35 TDI 163KM 120kW
Z zawieszeniem sportowym w pakiecie S-Line prowadzi się jak sportowe auto kompaktowe, niestety jest również sztywne - zębów sobie nie powybijacie, ale z komfortem też ma to niewiele wspólnego. Gdybym sam konfigurował auto to na pewno bym sportowego zawieszenia nie brał.
~Topia
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Zasadniczo OK. W zależności od trybu jazdy można sobie zmienić siłę wspomagania. To co trochę denerwuje, to zawieszenie, które nie jest ani sztywne, ani komfortowe, tylko jakieś takie nijakie, i to mimo pneumatyki. Tryby jazdy niewiele tu dają.
~Rafał
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Działa ogólnie bobrze. Quattro Ultra czyli dołączany napęd tylni to już niepotrzebne kombinowanie - stare dawne stałe czy jest potrzeba czy nie, było lepsze. Jak dla mnie ESP włącza się za późno, gdy samochód już łapie uślizg - mało komfortowe uczucie.
~Maciej
SUV 2.0 40 TDI 190KM 140kW
Sprężysty i komfortowy, świetnie trzyma się drogi. Muszą być naprawdę duże wyboje żeby zaczął hałasować. Daje przyjemność w jeździe po krętych drogach. Mały promień zawracania więc bardzo łatwe manewry
~Grzegorz
SUV 2.0 35 TDI 163KM 120kW
Mimo swoich rozmiarów prowadzi się jak mniejszy kompakt, którym jeździłem poprzednio. Niestety nie mam zawieszenia pneumatycznego, które może poprawić jeszcze bardziej komfort prowadzenia.
~Maciej
SUV 2.0 40 TDI 190KM 140kW
bardzo stabilny zarówno w jeździe na wprost jak i bardzo zwinny w zakrętach. Generalnie ma się wrażenie jazdy mniejszym autem stąd tym bardziej szkoda że napęd nie dorasta do układu jezdnego
~PePer
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Wysoko i wygodnie ale można też szybko. Magia Audi. Ok, to nie jest S3 ale jest lepiej niż się spodziewałem. Nie mam pneumatycznego zawieszania.
~MIrek
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Bardzo dobry. komfortowy i stabilny. Dobrze działający aktywny tempomat (choć w Volvo XC60 działał płynniej przy małych prędkościach).
Audi Q5 II SUV