Lista ocen BMW Seria 1 F20-F21 (44) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~~BMW fan
Hatchback 5d 116i 136KM 100kW
Skrzynia manualna, 6 biegow. Biegi wchodza dokladnie, szybko, dzwignia jest dosc krotka i polozona we wlasciwym miejscu. Nie trzeba do niej siegac daleko. Sprzeglo chodzi z nalezytym oporem, nie jest za miekkie, ani za twarde. Przy zmainie biegow naped zachowuje sie delikatnie - nie ma zadnych szarpniec. Jedynym minusem moze byc wsteczny - wlaczas sie jak 1 bieg, i czasem mozna sie pomylic. Skrzynia jest tez dobrze zestopniowana. Obecnie...
~mario
Hatchback 5d Facelifting 2015 118i 136KM 100kW
Przyznam ze nie jestem wielkim fanem automatow i byc moze dlatego moja ocena nie bedzie obiektywna. Mam tego swiadomosc i daje neutralna 4ke. Hardcorowi fani BMW twierdza ze skrzynia ZF 'odgaduje' zamiary kierowcy. Moich nie odgaduje ;) Ale nie to jest najwazniejsze. Irytuje mnie lekka ospalosc - przy ostrym dodaniu gazu 'cos' zaczyna sie dziac po 1.5 sekundzie. Nie wiem jednak czy ta ospalaosc nie wynika ze zbyt slabego silnika do masy tego...
~Albercik
Hatchback 5d Facelifting 2017 120i 184KM 135kW
8 biegów automat wersja sportowa M. 4 tryby działania z wyraźnie odczuwalną zmianą pracy skrzyni na poszczególnych trybach. Nie od razu współpracuje. Należy się jej podporządkować i wtedy czujemy odwzajemnienie z jej strony. Ma mocny charakter lubi kopać, i kopie mocno. Wyczuwa zamiaru kierowcy. Dodatkowo manetki na kierownicy dające możliwość redukcji biegu lub podwyższenia w każdej chwili.
~Vincent_Vega
Hatchback 5d 116i 136KM 100kW
4 to za mało ale 5 to za dużo - to bardzo dobra skrzynia, cieżko się do czegoś przyczepić ale po tym 8 biegowym automacie spodziewałem się więcej. Sam dobór 8 przełożeń dobrze robi swoją robotę, biegi zmienia płynnie, ale jednak nie tak płynnie jak skrzynie dwusprzegłowe ostatnich generacji. Potrafi też delikatnie się zawachać lub szarpnąć przy redukcji. Ogólnie bardzo dobrze ale nie idealnie.
~Mariusz
Hatchback 5d Facelifting 2017 118i 136KM 100kW
Skrzynia świetnie zmienia biegi. Jest szybka i płynna w działaniu. Posiada też tryb żeglowania. W połączeniu z tym sinikiem, zwłaszcza w trasie ciągle zmienia biegi, przy jakiejkolwiek próbie przyśpieszania. Jest to bardzo irytujące ale wydaje się być powodem małej elastyczności silnika. Tryb sport częściowo eliminuje problem.
~Michał
Hatchback 5d 118d 143KM 105kW
8 biegów w automacie, nie wiem jak to zrobili, ale ona wie kiedy chcę tylko przyspieszyć z tego samego biegu a kiedy potrzebuję mocy i redukcji. Dziwna rzecz to to że przy max prędkości (217 km/h) ma mamy tylko 3200rpm, przy prędkościach autostradowych 140 km/h tylko 2000rpm, sprzyja to ekonomii.
~BMW fan
Hatchback 3d 114i 102KM 75kW
Daje 4, bo jest dobrze, ale nie ma rewelacji. Trzeba sporo sily uzyc, by przesunac lewarek w lewo by wrzucic wsteczny. Nie podoba mi sie sprzeglo - bardzo duzy skok, pracuje dosc twardo. Do twardosci moznaby sie przyzwyczaic, ale dlugi (!) skok sprzegla w marce majacej wizerunek sportowy jest dziwny.
~Dawid
M-Hatchback 5d Facelifting 2017 M140i 340KM 250kW
8HP jest tutaj zdecydowanie jednym z najlepszych wyborów jakich dokonało BMW. Płynne zmiany, dobrze skalibrowany soft który potrafi odczytywać nasze zamiary świetnie pasuje w tym zestawie. Tutaj kolejne przypominajka, olej najlepiej wymieniać co 60tys. km.
~Skk
Hatchback 5d Facelifting 2015 118i 136KM 100kW
praca skrzyni biegów bez zarzutu, precyzyjna, nic nie haczy, to moje pierwsze bmw, włączanie wstecznego wymaga przyzwyczajenia i użycia odrobiny siły, (skok w lewo) mnie to rozwiązanie nie przekonuje i osobiście mi przeszkadza
~Sebastian.
Hatchback 5d 120d 184KM 135kW
Jak przetestowałem 8 biegowy automat firmy ZF,wiedziałem ze nic innego nie chcę,Super skrzynia,pięknie ciągnie,wręcz niebezpieczna,aż za szybka!,szczególnie przy załączeniu trybu sport.Polecam.