Lista ocen BMW Seria 3 E36 Touring (35) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dawid
Touring 320 i 150KM 110kW
Skrzynia jest ok, przełożenia nie są ani za długie ani za krótkie, jest precyzyjna aczkolwiek są marki gdzie skrzynia jest precyzyjniejsza, nie mniej jednak zdarzało mi się prowadzić kilka egzemplarzy E46 i nie wiem czy miałem pecha ale przełożenia w tym aucie były fatalne (w każdym egzemplarzu wyrobiony wybierak i w każdej wielka trudność by z dwójki wrzucić trójkę a nie piątke) w E36 takich problemów nie ma, wszystko pracuje sprawnie.
~grzesu0
Touring 318 tds 90KM 66kW
Odpowiada mi, usytuowana jest od razu pod ręką w szerokim tunelu, idealnie kontakt z nią jest intuicyjny. biegi wchodzą krótko i precyzyjnie w stosunku do skrzyń których używałem wczesniej. Trzeba kilka km żeby się rozgrzała wtedy pracuje super.
~G.e
Touring 323 i 170KM 125kW
Nie mam żadnych zastrzeżeń co do skrzyni biegów, warto w niej wymienić olej, ale trzeba pamiętać, że różne skrzynie były montowane w tym modelu i najpierw sprawdzić nalepkę na skrzyni, a dopiero potem zakupić olej.
~AdamDMI
Touring 325 tds 143KM 105kW
Automat ZF z trybem sport i zimowy, bardzo sprawnie przenosi moc na tylną oś. Daje niesamowity komfort na trasie, spod świateł pozwala zostawić wszystko we wstecznym lusterku. jeśli BMW to tylko z automatem. Wybierać przekładnie ZF!
~piotrek1979@poczta.onet.pl
Touring 328 i 193KM 142kW
Skok lewarka dość długi, choć działa lekko i precyzyjnie, może nie jest to ideał i są lepiej działające lewarki, ale nie ma też czego się czepiać. Działa poprawnie. Poza tym przełożenia skrzyni biegów zestopniowane poprawnie.
~gubic@op.pl
Touring 318 tds 90KM 66kW
Jedynka ciężko wchodzi,kilka razy wyskoczyła gdy za słabo ją wbiłem,ale nie wiem czy kiedykolwiek był olej w niej wymieniany.Fajnie wysoko ułożony drążek zmiany biegów.Ogólnie fajnie dość ciężko chodzi.
~pułkownik
Touring 318 tds 90KM 66kW
W porównaniu do silnika skrzynia biegów sprawuje się bardzo dobrze:) odpukać od 4 lat nie mam z nią żadnych problemów:) biegi zmienia się elegancko jak po maśle:D
~rastaman77@wp.pl
Touring 325 tds 143KM 105kW
Czasami mam delikatny problem z pierwszym biegiem, ale możliwe że jest to do usunięcia. (szczególnie przy tym przebiegu nie jest to chyba dziwne)
~Snowyy
Touring 318 i 115KM 85kW
Getrag 5 biegów, manual. Bardzo dobra skrzynia, biegi wchodzą fajnie z dobrym klikiem. NIestety lubią się pocić olejem.
~Krzysztof
Touring 318 i 115KM 85kW
Nie wiem jak u innych ale u mnie przy przebiegu 220tyś biegi wchodzą jak w masło,bez względu czy skrzynia zimna czy ciepła.
BMW Seria 3 E36 Touring