Lista ocen BMW Seria 3 F30-F31-F34 (94) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 107 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~QQFan
Gran Turismo Facelifting 2.0 318d 150KM 110kW
Wentylacja i ogrzewanie raczej działa przyzwoicie i jest wystarczająca. Jednak tu też są małe minusy. Mianowicie nie ma przycisku DUAL, równającego temperaturę do wskazania u kierowcy. Więc jeżeli pasażer, świadomie lub nie, nastawił np. 30 st a ty jedziesz sam i chcesz schłodzić wnętrze, to drugie pokrętło musisz sam ustawić do wskazań swojego. Minusem jest też brak chłodzenia schowka pasażera. Moim zdaniem niedopracowane jest również...
~Marek
Limuzyna 2.0 328i 245KM 180kW
Wentylacja cicha i sprawna. Mam szyberdach z którego bardzo często korzystam i gorąco polecam zamiast otwierania szyb. Jest dużo ciszej dzięki wysuwającym się deflektorom a daje przyjemny efekt chłodzenia. Moja 6 letnia córka go uwielbia. Doskonale zastępuję klimę do temp rzędu 28 stopni i daje możliwość delektowania się promieniami słońca gdy inni wściekają się stojąc w korku. Nie wiem jeszcze jak będzie z nagrzewaniem zimą ale nie...
~uzzytkownik
Limuzyna Facelifting 2.0 330i 252KM 185kW
Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić ogrzewania, klima włącza się szybko i dobrze chłodzi. Bardzo fajny patent z wyborem temperatury nawiewu centralnego (ustawiamy temperaturę strefy automatycznie, ale jeden z nawiewów może działać z niższą lub wyższą temperaturą). Wentylacja postojowa to duży plus - pozostawiając samochód na słońcu na kilka godzin możemy ustawić czas, kiedy auto będzie się wentylować.
~mat11
Limuzyna Facelifting 2.0 320i 184KM 135kW
Dwustrefowa klimatyzacja automatyczna szybko schładza wnętrze (co się stało, że jest w serii?), daje się ją idealnie wyregulować. Korzystam z niej jednak sporadycznie, w trosce o gardło wolę pootwierać szyby:-) Ogrzewanie wymiata, tyle, że nie miałem jeszcze szansy go przetestować w prawdziwie chłodny dzień, np. przy -15-stu.
~stralka
Gran Turismo 2.0 320d 184KM 135kW
Ogrzewanie dziala sprawnie. Pomimo, ze silnik diesla potrzebuje nieco czasu na rozgrzanie, dzieki zastosowaniu dodatkowego ogrzewania w kabinie robi sie cieplo juz po przejechaniu stosunkowo krotkiego odcinka. Klimatyzacja wydaje sie byc zbyt slaba, tak jakby zaprojektowano ja ze wzgledu na koszty na granicy jej mozliwosci.
~OmO
Limuzyna 2.0 320d 184KM 135kW
Nawet podczas mrozów super szybko dogrzewa, pewnie elektryczny dogrzewacz. Po 3 min przy minusowej temp zaczyna już przy jeżdzie miejskiej nawet lekko chuchać ciepłem. Nie mam ogrzewanych stołków, ale też na szczęście skóry. Wcześniej miałem skórę bez podgrzewania i w zimie nie przyjemnie się wsiadało...
~Martinio
Limuzyna 2.0 328i 245KM 180kW
Działa idealnie. Co tu pisać. Chłodzić chłodzi na każde żądzanie. Działa tak samo ogrzewanie. Wentylator chodzi cicho i z dużą kulturą. nie ma świstów, wycia sylko nawiew i pomrók wentylatora w kokpicie. Lusterka automatycznie podgrzewane. Wycieraczki i szyba tylko na przycisk ;) jest ok.
~Jarsko
Limuzyna 2.0 320i 184KM 135kW
W trybie Eco Pro nie da się jechać więcej niż dwie osoby - klimatyzacja jest tak "przytłumiona", że parują szyby i powstaje zaduch w kabinie. Ogrzewanie tylnej szyby - słabiutkie i w ograniczonym zakresie szyby - 3-cie światło stop nie jest odmrażane
~Piotr 005
Limuzyna Facelifting 1.5 318i 136KM 100kW
Grzanie foteli super, Nawiew bez zastrzeżeń . Klima na programie eco troszkę wyciszona ale tak właśnie ja skonfigurowali. Samodzielny przełącznik zamkniętej cyrkulacji powietrza -super . Po co go naciskać jak ktoś smrodzi nam przed maską -BMW robi to samodzielnie-brawo
Dziennik kosztów dla BMW Seria 3 F30-F31-F34
6,6
8,8
~Olsztyniaak4
Touring 1.6 316i 136KM 100kW
Rozprowadzenie powietrza b.dobre. 4 gwiazdki bo klima dwustrefowa od początku trochę żyła swoim życiem. A jak wiadomo wizyta w serwisie i co? jak na złość wszystko gra. To życie jej utrudniało mi przez cały okres użytkowanie. Usterka nigdy nie zdiagnozowana.