Lista ocen BMW Seria 5 E60 Sedan 3.0 530d 218KM 160kW 2003-2005 (27) - Silnik

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rysiek
Sedan 3.0 530d 218KM 160kW
Tu wiele zależy od wybranej przez nas wersji silnikowej. Niestety są jednostki lepsze i gorsze. Właściwie czym nowsze tym bardziej awaryjne. Nie polecam benzyn z bezpośrednim wtryskiem. Polecam Silniki 2.5d i 3.0d oba to turbodiesle R6 i są warte zakupu, jeśli będą zadbane, a ich przebieg mieści się w granicach zdrowego rozsądku. Benzyniaka 2.5 R6/192 KM oferta dla zdroworozsądkowych kierowców. To silnik starszej generacji. Nie jest przesadnie...
~Łukasz Ożga bheesty@gmail.com
Sedan 3.0 530d 218KM 160kW
Jest to naprawdę wspaniały silnik, dający bardzo dużą przyjemność z przyspieszania. Jest skomplikowany i wymagający dość kosztownej obsługi, sam olej to 9-10L przy wymianie. Bardzo drogie same filtry, olej, dodatkowe części typu odmy itp, wymieniane przy standardowych serwisach. Słabe punkty to kolektory - ssący (nowy 1800zł) i wydechowy (1400zł). Turbina wytrzymuje duże przebiegi przy sensownym traktowaniu, sam silnik i wtryski również. DBAĆ!
~ms
Sedan 3.0 530d 218KM 160kW
NIESAMOWITA RÓŻNICA W PORÓWNANIU NP. DO AUDI A6 AUDI TO V-KA CIĄGNIE ŁADNIE OD DOŁU LECZ PO CHWILI NA TYM SIĘ KOŃCZY I DO 4 TYŚ OBR. NIC SIĘ NIE DZIEJE. BMW TO INNA BAJKA AUTO MA TAK ZESTROJONY SILNIK DO SKRZYNI BIEGÓW ŻE POMIMO ŻE TO DIESEL CZUJEMY POWIEW SPORTOWEGO CHARAKTERU AUTA SILNIK CIĄGNIE ŁADNIE I RÓWNO OD NAJNIŻSZYCH OBROTÓW A POWYŻEJ OK 2,5 TYŚ DOSTAJE PRAWDZIWEGO WIATRU W ŻAGLE I CIĄGNIE AŻ DO KOŃCA NIESAMOWICIE PRZYSPIESZAJĄC.
~Artur
Sedan 3.0 530d 218KM 160kW
długo się wachałem czy ma być 530d E60 były jazdy testowe innymi autami z tej pólki ale przekonał mnie silnik jest NIESAMOWITY ,po wcisnięciu gazu automat (nie musi byc dużo ale do połowy) jest bosko i tak fajnie mruczy basowo żadnego klekotania.Przeczytałem na tym forum że ona odmładza i to działa !!jak do niej wsiadam od razu mam dobry humor a jak wyjadę miedzy inne samochody ...:)
~Daniel
Sedan 3.0 530d 218KM 160kW
Mocy ma pod dostatkiem, momentu również. Moim zdaniem aż za dużo. Przy ruszaniu nie ma co wciskać gazu do dechy, bo i tak trakcja go ograniczy. Podczas jazdy każde mocniejsze wciśnięcie kończy się natychmiastowym wzrostem prędkości o dobre 50 km/h. Pali sporo, nie sporo jak na osiągi, ale ogólnie sporo jak na diesla. Ok, ma moc, ale co z tego, jeśli nie ma gdzie jej użyć?
~marv
Sedan 3.0 530d 218KM 160kW
Jest to niewątpliwie największa zaleta tego pojazdu. Dynamiczny, nie brakuje mu mocy na żadnym z zakresów obrotów. 500nm robi swoje. Ale to nie liczby dają frajdę. Frajdą jest gdy wciskasz pedał gazu a wskazówka obrotomierza przekracza 2k RPM, załącza się turbo, a w kabinie cisza, spokój no i ta przyjemność z jazdy, jak obiecują w reklamie ;-)
~Toxic
Sedan 3.0 530d 218KM 160kW
Silnik ma idealną moc do wagi auta a także jest ekonomiczny i że tak powiem idioto odporny. Jeśli dobrze sprawdzony a także odpowiednio dbany więc wszystkie rzeczy wymieniane na czas to silnik spokojnie służy bez wad. 6 cylindrów daje cudowne wrażenia i dźwięk a także spalanie nie jest wysokie jak na taką pojemność.
~mariusz
Sedan 3.0 530d 218KM 160kW
co chwila jakies wyskakujace nowe bledy, problemy z wtryskami,kolektorem wydechowym,ssacym, urywajace sie klapki, moduly swiec, czujniki, dpf, przybywajacy olej w silniku (zasluga dpf), bledy czujnikow parkowania . na ta chwile wydalem juz ponad 10 tys. na naprawe tych rzeczy
~Mario
Sedan 3.0 530d 218KM 160kW
od 2 lat podkręcony na 265KM i 620Nm przy 2450 obr/min. i poprostu rewelacja żadnych usterek , tylko się śmieje jak jedzie przedemna jakies TDI podkręcone i próbuje deptać żebym go nie wyprzedził , po czym robi wielkie zdziwienie jak szybko to zrobiłem.
Dziennik kosztów dla BMW Seria 5 E60 Sedan 3.0 530d 218KM 160kW
8,7
~krzysztof
Sedan 3.0 530d 218KM 160kW
fabryczne 218 koni daje radę, jednak przy 263 wgniata w siedzenie. kultura pracy silnika nie jest może na najwyższym poziomie, ale wg mnie to super silnik który nie sprawił mi problemów ani raz.
BMW Seria 5 E60 Sedan