Lista ocen BMW Seria 5 E60 Sedan 3.0 530d 218KM 160kW 2003-2005 (29) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marv
Sedan 3.0 530d 218KM 160kW
W codziennej eksploatacji raczej bez problemowa. Wystarczy o nią dbać, wymieniać olej przy przebiegu ok.100tyś km. I nie szarżować. Jedynym mankamentem może być awaria konwertera, który nie jest ekstremalnie trwały. Mnie tego typu usterka nie dopadła. Wydaje się, że jest to kwestia traktowania pojazdu. Wielu użytkowników katuje swoje beemki, a później dziwi się, że koszta zniszczeń jakich dokonali są ogromne. Co prawda zrobiłem update...
~Łukasz Ożga bheesty@gmail.com
Sedan 3.0 530d 218KM 160kW
Skrzynia działa wolniej, ale znacznie lepie niż każde DSG. Działa sensownie i przewidywalnie. Wystarczy nauczyć się operować gazem i możemy jeździć jak manualem. Wytrzymuje nawet zwiększanie mocy. Aktualnie mam 235KM i 600Nm i nic się nie dzieje od roku. Są delikatnie odczuwalne zmiany przełożeń, ale nie przeszkadza to w jeździe i na co dzień. Przede wszystkim jest wytrzymała.
~krzysztof
Sedan 3.0 530d 218KM 160kW
Tu zaczęły się schody, wsadziłem w skrzynię 20000 zł, i dalej jest z nią coś nie tak. regeneracja skrzyni, mechatroniki i konwertera nie dała nic. obroty dalej potrafiły spadać podczas przyspieszania. Wymiany konwerterów nie dawały absolutnie nic. Nowy program Xhp3 pomógł tylko na chwilę.
~ms
Sedan 3.0 530d 218KM 160kW
Doskonale zestrojona szybka w porównaniu z konkurencją , bardzo wymagający mogą skrytykować jedynie trochę długi skok lewarka zmiany biegów lecz odczucie to wystąpi tylko gdy jeździliśmy wcześniej super sportowymi wozami typu impreza itp.
~Artur
Sedan 3.0 530d 218KM 160kW
dla mnie bomba jedynie minus za to że chwilke mysli przy redukcji tylko potem jak wystrzeli to obie ręce na kierownicę.Można samemu zmieniac biegi ale na razie wystarca mi zwykła D jak sie znudzi pobróbuje na DS i M
~Filip
Sedan 3.0 530d 218KM 160kW
auto na gwarancji, skrzynia zgrzyta przy zmianie biegu z 4 na 5, wymienili na nową i ta nowa po 5 tys przebiegu ma ten sam obiaw, ale teraz juz nie chca wymienic skrzyni, hi hi samochod za 320 tys, zaluje zakupu i przestrzegam innych.
~Fan Marki
Sedan 3.0 530d 218KM 160kW
W takim samochodzie tylko AUTOMAT. Nowoczesna skrzynia, dostosowuje swój styl pod styl jazdy danego kierowcy, wyśmienicie zmienia biegi, nie czuć wogóle zmian biegu. A tryb sport BAJKA!
~Adamm
Sedan 3.0 530d 218KM 160kW
6biegoy automat.. jezeli chodzi o limuzyne nigdy biegowka.. silnik posiada taka moc ze nie potrzbna jest w zaden sposob redukcja itd.. automat pracuje plynnie bez szarpniec. Automat TAK biegowka NIE
~Mateusz
Sedan 3.0 530d 218KM 160kW
No tu nie moge zby duzo powiedziec poniewaz dal mi sie tym samochodem przejechac po nierownej drodze i nie moglem go zbytnio rozpedziec wiec jechalem tylko na 4 biegu wiec tylko stwierdzam ze ok bez zażutów.
~Rysiek
Sedan 3.0 530d 218KM 160kW
Zarówno automaty jak i manuale radzą sobie świetnie. Firma ZF i Getrag mają pojęcie o tym co robią. Jedynie wersja SMG potrafi sprawiać kłopoty. Dlatego wybierajcie automat lub manual.
BMW Seria 5 E60 Sedan