Ocena kierowcy - BMW Seria 5 G30-G31 Limuzyna

Silnik 530i 252KM 185kW
Rok produkcji 2018
BMW Seria 5 G30-G31 Limuzyna 530i 252KM 185kW 2016-2020 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : super komfortowe
Siedząc w aucie czujemy że siedzimy w porządnym aucie, świetne wykonanie, rozsądne spalanie, bardzo dobry napęd Xdrive, świetna skrzynia biegów. Zastanawiałem się czy xdrive nie zepsuje auta - na pewno nie, jestem bardzo zadowolony że wybrałem wersję z tym napędem, wcześniej jeździłem autem tylno napędowym i zimą kontrola trakcji bardzo często się zapalała - teraz auto sunie jak przyklejone. W 100% zachęcam do tego napędu jak i całego auta.
Silnik bardzo dynamiczny, przyjemny dźwięk jak już wejdziemy na takie obroty że go słychać, jeżdżąc po mieście silnika podczas jazdy nie słychać - skrzynia trzyma bardzo niskie obroty - wrażenia akustyczne jak by jechało elektrykiem - tylko delikatnie szum z opon. Silnik przy spokojnej jeździe jest oszczędny. Dynamika bardzo dobra jak i w mieście jak i w trasie
8 biegowy automat jest super, mimo łopatek nie ma potrzeby ingerencji w jej działanie. W trybie comfort stara się oszczędzać paliwo i trzyma minimalne obroty, po dodaniu gazu od razu redukuje, żadnych szarpnięć. Bardzo dobry automat. Świetne połączenie tego silnika, skrzyni i napędu Xdrive
Posiadam standardowe zawieszenie - jest super komfortowe i "sprężyste". na zakrętach nadwozie nie wychyla się. Świetny układ kierowniczy - dlaczego ? ciężko to opisać trzeba się przejechać. Komfort zawieszenia to to co najbardziej mnie pozytywnie zaskoczyło
wszystko ok
dosyć dobra, siedząc nisko słupki nieco ograniczają widoczność
Prawie idealna, lubię siedzieć nisko i wolałbym większy zakres regulacji kierownicy, żeby dało się ją wyregulować jeszcze niżej.
jest ok - klimatyzacja automatyczna działa niezauważalnie - czyli tak jak powinno być
Przestrzeń z przodu jest ogromna - z tyłu jest ok
Jest bardzo dobre, nie jechałem cichszym autem, jedynie lekko słychać dźwięk z opon, silnik po mieście nie słyszalny, Bardzo duży atut auta.
nowe auto, gwarancja, darmowy serwis, tylko rata leasingu. Pełna przewidywalność kosztów - bardzo ważny atut BMW - do 100000 serwis w cenie auta, możliwość wykupienia gwarancji do 5 lat. Auto po samym mieście spala ok 10-11 litrów, w trasie jadąc ok 100 - 6,5l, autostada 140 - 8l. Spalanie uważam za bardzo rozsądne, to jest ok 1,5l więcej niż diesel - mój wybór to benzyna.
auto dosyć drogie, ale siedząc w nim wiemy za co płacimy, świetna jakość, bardzo dynamiczny i oszczędny silnik ( uważam że jeden z najlepszych albo i najlepszy 2 litrowy silnik benzynowy - duża moc i niskie spalanie) do tego świetna skrzynia biegów, inteligentny napęd na 4 koła Xdrive
brak
brak