Lista ocen BMW Seria 7 E32 (104) - Silnik

Na liście zabraknie 55 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marek36
Sedan 740 i V8 286KM 210kW
Jest to chyba najlepszy silnik jaki miałem w swoich siódemkach (E-23 3,5, E-32 3,0 , 3,5). V8 BMW to majstersztyk wśród jakichkolwiek silników. Owszem są V12 ale V8 oferuje coś bardzo podobnego za niższe koszty. Kiedy wyjedzie się tym samochodem na szosę, zapomina się o jakichkolwiek problemach. Silnika nie słychać na wolnych obrotach, a po wejściu na wyższe stawia włosy na karku swoim basowym glangiem. Ten silnik nic się nie zmienił przez 60...
~tomek
Sedan 735 i 211KM 155kW
silniczek bez zastrzezen, czasem zdarzaja sie problemy ale to raczej drobnostki (znikajacy plyn chlodzacy). jak sie o niego dba i wymienia wszystko jak trzeba, chodzi jak zegareczek. oleju nigdy nie wzial ni grama. a co do przebiegu to na szafie ma 220 tys. ale kto by tyle przejechal przez niespelna 15 lat, na niemieckich autobanach? w zakup od szwajcarskiego dziadka lekarza poprostu nie wierze. a osoby, ktore w to uwierzyly sa dla mnie...
~Rafał
Sedan 735 i 211KM 155kW
Silnik chodzi jak należy, zapala od razu nawet po tygodniowym staniu przy -20 stopniach. Troszkę wydaje dzwięk jak stary diesel na jałowym biegu ale może to kwestia tłumika, który niedługo wymieniam. Prawdziwa moc tego silnika zaczyna się po pierwszej \"setce\" - na autostradzie wszystkie japońskie plastiki zostają daleko w tyle :) Przy przyspieszaniu dzwięk jest genialny - słychać, że tłoki pracują jak w szwajcarskim zegarku, hmm niemieckim :)
~psich1cer
Sedan 740 i V8 286KM 210kW
Silnik to z pewnoscia jedna z najafajniejszych elementow tego auta. Kultura pracy, dzwiek!, wkrecanie sie na obroty... duzo by tu wymieniac - po prostu rewelacja. Jesli ktos jeszcze nie jezdzil autem z silnikiem V8 naprawde nie wie co traci. Dzwiek bulgorania jest fenomenalny, nawet radio w aucie nie jest potrzebne ;) Osiagi na poziomie ~7s do 100km/h w aucie ktore wazy prawie dwie tony jakie daje nam ten silniczek powinny zaspokoich prawie...
~rafal
Sedan 735 i 211KM 155kW
Dalbym bardzo dobrze, jednak przez instalacje gazowa mozna dac jedynie dobrze. Niestety - wzgledy ekonomiczne, gazik musi byc. Bywa i tak ze wyprzedza mnie Opel Astra 1.6 bo na gazie starszej generacji lepiej nie cisnac wiecej niz do polowy pedal gazu - inaczej strzeli. Na benzynie oczywiscie rewelacja, 5 z duzym plusem. Piekny dzwiek jak wkreca sie z 4500 obrotow na trybie sport :-)
~marko
Sedan 735 i 211KM 155kW
jak go kupiłem silnik był bardzo ospały jak na 3.5,słabo się wkręcał,a pod maską jak by było stado bocianów,dotarłem zawory,wymieniłem wałek i dzwigienki,silnik momentalnie wyszedł z letargu,pracuje równiótko i powrócił efekt łamania fotela, powyżej 3tyś obr wystrzeliwuje jak z procy:) jak e32 to tylko 3.5 m30.
~tomazi666
Sedan 730 i 188KM 138kW
Większe wydatki pojawiają się tylko po ponad 25 latach użytkowania auta. Współczesne samochody miały by już kilkakrotnie wymienione silniki. Uszczelka pod głowica cały czas oryginalna, największy wydatek jaki mnie spotkał to wymieniony przepływomierz na nowy prosto od bosha (1200zł :( )
~Darek Mikołajczak.
Sedan 735 i 211KM 155kW
Po 150 tys(!) na gazie troche dostał w tyłek i nie jest to już to co było, ale przyznaję, ze traktuję go bardziej do pracy niż do pieszczot, więc słowa podziwu, ze tyle wytrzymał. Ale jak go kupiłem (już z gazem), miał wtedy 230 tys. z czego 50 na gazie to była bawarska perfekcja. Ja go trochę dobiłem:((
~spokojny kierowca bmw 730
Sedan 730 i 188KM 138kW
W zimę zmieniłem mu termostat bo słabo się nagrzewał i więcej palił-wymiana prosta łatwa i przyjemna[dobre dojście]trzeba tylko umieć odpowietrzyć układ,poza tym ciągle bez problemów,nie bierze oleju ,zawsze odpala mróz czy nie mróz,pięknie pracuje i cały czas ma power.

Usterki BMW Seria 7 E32

BMW Seria 7 E32 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Basti
Sedan 735 i 211KM 155kW
Silnik jest boski!Kultura pracy jak to w BMW-najwyższa.Moc pozwala bez strachu wyprzedzać i przyspieszać.Dochodzi do tego piękny klang-piękny!Mimo,iż z automatem samochód jest bardzo elastyczny i nie brak mu tchu. Silnik w stanie idealnym nawet po 400tys.km (benzyna,nie jakiś gaz).