Lista ocen BMW X3 E83 (74) - Silnik

Na liście zabraknie 46 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~PEPE
SUV 2.0d 150KM 110kW
ZROBIŁEM TYM SAMOCHODEM 2TYS. KM Z CZEGO 800 W TRASIE.PIERWSZY SZOK TO JAK NIE MOGŁEM ZNALEZĆ MIEJSCA NA RÓŻNE DROBIAZGI.PRZEZ CHWILĘ ZASTANAWIAŁEM SIĘ GDZIE POŁOŻĘ KOMÓRKĘ A GDZIE PAPIEROSY.MACHNĄŁEM RĘKĄ NA TAKIE SZCZEGÓŁY I ODJAZD.A TU ZNÓW NIESPODZIANKA.SPRZĘGŁO DELIKATNE JAK W BENZYNIAKU.DWA DNI I MOŻNA BYŁO SIĘ PRZYZWYCZAIĆ ALE ZA TO ILE RAZY GASŁ!!!.PRZY PRĘDKOŚCI 140 PRZYZWOICIE CICHO.TO MIŁO.KIEROWNICA NIE MAŁA PRAWIE ŻADNYCH LUZÓW...
~w111
SUV 3.0 sd 286KM 210kW
Oceniam bardzo wysoko. Piękny dźwięk rzędowej szóstki, ciągnie prawie do 5kRPM gdzie zaczyna już brzmieć podobnie do benzyniaka, elastyczność na niezłym poziomie ale mam automat. Długo się nagrzewa, przez co na krótkich odcinkach pali dużo i mogą być problemy z DPF, jak to w większości nowszych diesli. Spalanie zaskakuje pozytywnie - trasa od 7,2 (jazda pozamiejska zgodnie z przepisami) przez 8,3 (długa trasa 50/50 autostrady do 130kmh) aż po...
~TG
SUV 2.0d 150KM 110kW
silnik 2,0d nowy model produkowany od końca 2007 roku 177km auto mojej żony ( nie wiem dlaczego niemożna go wybrać na tej stronie) dodam ze jeździłem również 2,0d z 150km silnikiem i różnica jest kolosalna!!!, przede wszyskim kultura pracy , malo kto wsiadajac do tego samochodu byl wstanie odróżnić czy to jest diesel czy bezyna (strasznie cichy) czego niemożna powiedzieć o mułowatym i głośnym starszym 150km silniku ,niby mała różnica km...
~Kołatka
SUV 2.0d 150KM 110kW
Elastyczność dobra, dynamika przyzwoita spalanie też, Jednak trwałość nie powala, na start trzeba usunąć klapy w kolektorze i zastąpić się zaślepkami wada bmw, klapki po dużym przebiegu mogą się urwać wpaść do środka robiąc spustoszenie w silniku wtedy naprawa jednostki jest nie opłacalna. Wtryski nie są trwałe i czułe wybitnie na jakość paliwa. Plus to że są elektromagnetyczne które można zregenerować.
~maciekgt@wp.pl
SUV xDrive20d 177KM 130kW
Oceniam na 5 jako diesla bo bardzo niskie wibracje i kultura jego pracy są na najwyższym poziomie (choć podobno modele z przed lat miały gorsze wytłumienie). Oczywiście nie jest to benzynowe Volvo ale naprawde trudno narzekać. Przyspieszenie (ok.9 sek) najlepsze wśród aut z tego segmentu i o tej pojemności (były testy X3 vs. Audi Q5 i Subaru Forester)
~Xevoz
SUV xDrive20d 177KM 130kW
Pojemność 2.0, powinno być 177 km i 350 Nm, obecnie jest z 15 mniej pierwszego i z 20-30 mniej tego drugiego. Pomimo tego auta jest wystarczająco dynamiczne nie tylko po mieście ale też na trasie można spokojnie powyprzedzać ale jak ktoś szuka wgniatania w fotel to niech lepiej od razu szuka 3.0d
~totylkoja
SUV 2.0d 150KM 110kW
Nowy diesel 2.0 o mocy 177 km to prawdziwa rewelacja - kultura pracy i osiągi nieporównywalne z poprzednim silnikiem 150 konnym. Przyspieszenie ze skrzyżowania jest fenomenalne, do 160 km/h zupełnie nieżle, a potem to już trochę powoli, ale też wystarcza. Minimalne wibracje i prawie go nie słychać wewnątrz.
~dyloo
SUV 2.0d 150KM 110kW
Jak na małego, dwulitrowego dizelka to osiągi wręcz fantastyczne. Nie jest to rakieta na kołach ale na trasie przy ostrej jeździe sprawuje się lepiej niż przyzwoicie. Spala umiarkowane ilości paliwa, miło cyka na wolnych obrotach a na wyższych brzmi porównywalne z dwulitrową "benzyną".
~Piotr
SUV 2.0d 150KM 110kW
Jak do tej pory przy 170000 km zaczęły lać wtryski. Trzeba uważać na blaszki sterujące napływem powietrza w kolektorze dolotowym. Potrafią się urwać i zniszczyć silnik. Po około 16000 km należy je zastąpić rzemieślniczymi zaślepkami. Mój mechanik mówi, że to normalne w BMW.

Usterki BMW X3 E83

BMW X3 E83 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~ms
SUV xDrive20d 177KM 130kW
Niestety 4 cylindrowy diesel wiec ciezko po tym ukladzie silnika spodziewac sie rewelacji w kwestii kultury pracy.Zdecydowanie nalezy brac to auto w 6 cylindrach.Kupowanie 4 cylindrowego bmw ma moim zdaniem sredni sens.Ja kupilem tylko dlatego ze bylo po rodzinie