Lista ocen Chevrolet Aveo T250 (73) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 59 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KrzychuK
Hatchback 5d 1.2 DOHC 84KM 62kW
To jest plus tego silnika. Średnio żwawy ale za to w miarę oszczędny, szczególnie poza miastem. Przy ekonomicznej jeździe można zejść poniżej 6 litrów. W trakcie ostatniego wyjazdu, nie starając się specjalnie, uzyskałem 5,9. Myślę, że 5,5 jest realne. Po mieście jest gorzej - z 8 wypije. Naprawy (a już było ich parę) na razie za darmo bo na gwarancji (sam serwis też w miarę ok). Z przeglądami to trudno mi się odnieść - ok. 600/700 zł - na...
~dtx2
Hatchback 5d 1.2 DOHC 84KM 62kW
Może to kwestia stylu jazdy (dużo krótkich odcinków i jazdy po mieście), ale auto spali minimum ~7,8 l/100 km. Jak na taki silniczek zdecydowanie za dużo. Obowiązkowe przeglądy kosztują 700-800 zł, dlatego byłem tylko na pierwszym i z gwarancji zrezygnowałem. Jestem niezadowolony z usług serwisu Kanclerz w Przyszowicach. Zgłaszałem charakterystyczne \'buczenie\' przy przekraczaniu 3k obrotów, odesłali mnie z kwitkiem. Sprawę za darmo po kilku...
~pablo
Sedan 1.2 DOHC 84KM 62kW
Pierwszy przegląd 550zł. Spalanie ok. 6/100 w jazdach miejsko-wiejskich. W trasie poniżej 6. Średnia fabryczna 5,5 może i jest do osiągnięcia ale z pewnym trudem. Ale i tak samochód jest bardzo oszczędny. Awarii na razie brak. (jedna żarówka swiateł mijania po 15 tys. km się przepaliła). Edit po 3 latach: drugi przegląd kosztował 770 zł - trzeci juz wypadał na koniec gwarancji więc podziękowałem za usługi ASO i wykonałem go gdzie indziej...
~Alfa
Sedan 1.2 i 72KM 53kW
Przeglądu jeczsze nie miałem, więc trudno stwierdzic ewentualne koszty przeglądów czy napraw. Chociaż przyznam że nie jestem zachęcony do wizyty w serwisie po ostatnim u nich sprawdzianie, myślę że dobijając komuś samochód przygotowywują sobie na przyszłośc front pracy. Zużycie paliwa nie pokrywa się z normą określoną przez producenta. Ostatnio zużycie było stosunkowo wysokie bo 8/100 przy jeździe mieszanej z przewagą trasa.
~Arek
Sedan 1.2 i 72KM 53kW
Cena części jest śmiesznie tania. Za 4 amortyzatory KYBa, sprężyny, mocowania i odboje zapłaciłem niecałe 1000zł. Części zawieszenia to koszt dwulitrowej butelki coca-coli. Ogólnie z tym jest naprawdę dobrze, z dostępnością również. Musiałem głowić się tylko z półosią napędową, bo ASO chciało 1900zł, ale znalazł się zamiennik za 330zł.
~MARCUSC20xe
Hatchback 5d 1.2 i 72KM 53kW
Fabryczna Instalacja BRC, spisuje sie wyśmienicie. Samochodu uzywam jako auto firmowe i pod względem spalania jest rewelacja w mieści e przy warszawskich korkach wychodzi około 10-11 l (ogrzewanie lub klima) ale srednio około 8-9. trasa to zalezy czy jazda z klima ale od 7- 11. Corsa z motorem 1.2 paliła mi zawsze w podobnych warunkach około 2 l więcej.
~benny86
Hatchback 5d 1.2 DOHC 84KM 62kW
Ceny przeglądów akceptowalne, osobiście wynegocjowałem na 3 przegląd całkiem spory rabat, a negocjacje poprzedziłem rozpoznaniem rynku i ceny takiej usługi u innych dealerów - w myśl zasady jak sobie pościelesz tak się wyśpisz;) Spalanie bardzo dobre, ale o tym już w stosownym miejscu czyli w raporcie spalania;)
~MarMa
Sedan 1.2 i 72KM 53kW
Spala trochę więcej niż podaje producent.ednak w zimie po mieśce nie przekroczył 8,5 litra to jest chyba dobry wynik.Na trasie okoł 6 litrów nigdy mniej.Przeglądy w stacjach GM nie należą do najtańszych.Myślę że naprawy też i po okresie gwarancji naprawy trzeba będzie zlecać tańszym i dobrym warsztatom a takich nie brakuje.
~Adalbert
Sedan 1.4 i 83KM 61kW
zużywa tyle co inne auta w tej samej klasie, zależy to najczęściej od stylu jazdy i mocy silnika. Jezdziłem ostatnio fiatem Brawa 1.4 i zużywała mi podobne ilości paliwa. Pierwszy przegląd w cenie od 400 do 600 PLN zależnie od dealera. Trzeba podzwonić po dealerach bo różnie sobie cenią za ten sam przegląd.
Dziennik kosztów dla Chevrolet Aveo T250
7,3
8,7
~Colin1983
Hatchback 5d 1.2 DOHC 84KM 62kW
Jeżdżę sporo - około 2000km miesięcznie, może trochę więcej, nie należę do grupy ekonomicznych kierowców. Auto średni spala około 7,3L/100km. Średnia z jazd miejskich, podmiejskich, dłuższych i krótszych tras, autostrad (rzadko - 1-2 razy w miesiącu). Myślę, że to dobry wynik jak na mój styl jazdy.