Lista ocen Chrysler Town & Country IV (38) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Van 3.8 i V6 215KM 158kW
tak taniego auta w utrzymaniu jeszcze nie miałem. 12-17l LPG na 100 km (w zalezności od stylu jazdy) to nie kosmos. Rozrząd na łańcuchu - nie wymaga ingerencji właściciela. Koszt olejów i filtrów to 150-200 PLN co 10 tys km. Dostęp do silnika tak prosty, ze spokojnie można samemu podjąć się wymiany. Rozmiar opon jak w najpopularniejszym segmencie dostawczaków (215/65/R16), duży wybór spokojnie można znaleźć dobre, markowe opony w przyzwoitych...
~Zbyszek SZ
Van 3.3 i V6 180KM 132kW
Mój egzemplarz wyposażony jest w instalację LPG co czyni go bardziej ekonomicznym od diesla... nawet przy relatywnie wysokim spalaniu. Mechanicy liczą sobie sporo za naprawę ale jeśli mamy młotek, śrubokręt i odrobinę chęci to z większością napraw poradzimy sobie we własnym zakresie. Zazwyczaj psują się pierdoły ale mechanik z pewnością powie,że musiał wymienić pół auta bo to przecież jest "amerykaniec"
~Crash
Van 3.8 i V6 215KM 158kW
Jest ok. Prawdę mówiąc spodziewałem się wyższych kosztów. Ceny części zamiennych na normalnym poziomie. W Polsce jest duży rynek części zamiennych. Większy problem z cenami i dostępnością miałem posiadając VOLVO. Można znacząco zmniejszyć koszty paliwa, kiedy nauczymy się jeździć automatem. Mi udało się utrzymywać spalanie na poziomie 12 litrów w cyklu 70/30 (trasa miasto). W trasie palił mi nawet 9 litrów.
~misio31pl
Van 3.8 i V6 215KM 158kW
benzyna trasa 10-11 l, miasto 15, LPG trasa 15 miasto 20, części tanie, sprowadzane indywidualnie ze Stanów nawet z wysyłką są tańsze o 50% niż w Polsce, eksploatacja daje jednak po kieszeni, częste wymiany klocków, tarcz, elementów zawieszenia no i olej (zgodnie z instrukcją producenta) co 3000 mil (paranoja), poza tym normalne zużycie oleju to litr na 2-3 tyś km, ale za to jak fajnie jeździ!
~primjack@wp.pl
Van 3.8 i V6 215KM 158kW
biorąc pod uwage ze nasz rodzimy polonez palił tez ok 12-13 ltr to spalanie jest na przyzwoitym poziomie . załozony gaz koszt 4,2 tys ale nie ma zadnej róznicy spalanie 12-15 ltr to chyba jest oki zadnego problemu przy przełaczaniu z lpg na pb wszystkjo automatycznie , koszty eksploatacyjnie części niskie wymiana oleju 160 pln w porównaniu z reno vel satis prawie 1 tys to spora róznica
~Chryslerowiec
Van 3.8 i V6 215KM 158kW
Nie jest źle jak na motor o poj. 3800, na długiej trasie przy prędkości około 120 km/h osiągnąłem średnie spalanie 8,2 L !!! W mieście jak to w mieście około 13-15. Cześci niektóre tańsze u nas niż w stanach, ale trzeba sprawdzać. Np. przeguby z półosiami u nas około 3500 zł !!!, w stanach kupiłem za 200 $ !!!. Patrzcie dobrze na ceny. Serwis w Polsce drogi.
~amoretti
Van 3.8 i V6 215KM 158kW
Myślałem że będzie gorzej ale jestem pozytywnie zaskoczony. Przed zakupem sprawdzałem ceny części, spalanie i faktycznie, części łatwo dostępne, ceny przystępne. Spalanie LPG na poziomie 14-15 litrów STAG 300 4gen. Ale pewnie da się lepiej. Spalanie paliwa było w momencie zakupu wg na poziomie 17,5 litra, po wymianie EGR spadło do 13,5 litra
~Arturo
Van 3.8 i V6 AWD 215KM 158kW
jeszcze nic nie naprawialem, bo krotko mam ten samochod. co do spalania, to jest tragicznie... srednio mam okolo 20l (raczej miasto), na trasie schodzi ledwo ponizej 12l. moze jakis tune-up by sie przydal. niby to 3.8 z AWD, ale spodziewalem sie nizszego spalania. jezdzilem juz wersja 3.3 i 3.8 (w 5 gen) i spalanie bylo 1/4 nizsze.
~kbmazur@tlen.pl
Van 3.8 i V6 215KM 158kW
IMPORT Z USA OK !!! CZĘŚCI DOSTEPNE I TANIE JAK COŚ JEST DROGIE POCZEKAJ KUP W USA PRZECIĘTNIE O 50 - 60 % TANIEJ (przesyłka lotnicza około 10 dni koszt 150 pln w zależności od masy morska 20 -30 znacznie taniej) MINUS ZA WYSOKIE KOSZTY PRZESTROJENIA AUDIO - PROBLEMY I DROGA NAPRAWA (wymiana) zmieniarek CD - DVD
~Janusz
Van 3.8 i V6 215KM 158kW
spalanie mimo że wydaje sie duże - to w przeliczeniu na PLN pali tyle co średniej klasy diesel :) rekord na niemieckim gazie przy jezdzie nocnej między średnio 100- 130 km/h to 12,6 l ! (trasa ok 3000 km). Natomiast jezda po Wrocławiu, w korkach to nawet 20 l/100km