Lista ocen Citroen AX (186) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 201 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kopiki
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Niestety na razie skrzynia biegów na dzień dzisiejszy jest najgorszym podzespołem. Trudno włącza się wsteczny bieg, no i brakuje V biegu, ale podobnie jak wyżej - biorąc pod uwagę typowo miejski charakter autka nie jest to wielki problem
~Michał
Hatchback 1.0 50KM 37kW
mam 4 biegową, początkowo byłem pełen obaw ale jest super, elastyczny a predkość max 160 km/h. jestem w szoku, biegi wchodza pewnie i na 4 mozna jechac 50, przy 90 jest tak akurat a utrzymywanie 120 tez nie stwarza mu problemow
~vonAue
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Chyba największa bolączka tego auta. Skrzynia mało precyzyjna; wybieranie biegów przypomina przysłowiowe mieszanie w wiadrze z gównem. W dodatku niska trwałość układu łącznik lewarkaskrzynia biegów.
~tomaswrc
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Ideał to nie jest, ale biegi można zmieniać jednym palcem. Lata drążek zmiany biegów, jednak nie ma problemu z wbiciem biegu, wchodzą jak w masło poza wstecznym (normalne w większości aut).
~Tomek_taxi@wp.pl
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Skrzynia jest dobra o ile jakiś niemyślący właściciel nie wleje złego oleju, jeżeli to zrobi to z reguły padają synchronizatory, najlepiej wlać oryginalny olej i hipol gwarancja dożywotniej wytrzymałości ;]
~franc 821
Hatchback 1.1 60KM 44kW
przede wszystkim brakuje piątego biegu!!! - auto którego prędkosc max. wynosi równe 160km/h zasługuje na "piątke". Wcześniej jeżdziłem Mazdą 323 ´89r. i była o niebo lepsza od AX-a . Mimo wszystko 4
~AXL
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Delikatna w obsludze ale ma za długie drogi prowadzenia drążka zmiany biegów, poza tym przełożenia umożliwiają sprawne poruszanie się i po mieście i na trasie, chociaz jedynka mogłaby być nieco "dłuzsza"
~Bartosz Jaszewski
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
W tym modelu skrzynia zdecydowanie na minus. Notorycznie spadające cięgna. Fabryczna padła po ok.7 latach, \"nówka\" ze szrotu chodzi i ma się dobrze do dzisiaj.
~dolarhyde
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
baaardzo delikatna, jedynka specyficzna, trzeba zmieniać biegi z ogromnym wyczuciem - w przeciwnym razie bardzo szybko skrzynka padnie.naprawdę trzeba ją wyczuć.

Usterki Citroen AX

Citroen AX – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Gienek
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Mam skrzynię czterobiegową i jestem bardzo zadowolony, bo ma długie biegi i rzadko trzeba sięgać po lewarek. Często wsteczny wchodzi z oporem, ale nie jest tragicznie.