Lista ocen Citroen Berlingo I 1.4 75KM 55kW 1996-2011 (36) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 47 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jacekkaczorowski@op.pl
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
Koszty eksploatacji są wysokie jeśli chodzi o spalanie: w mieście maksymalnie z klimatyzacją 12 L/100km minimalnie 9 ale to jazda jak dziadek bez klimy i na pusto. Na trasie minimalnie 7,5 L/100km ale maksymalnie to nawet 10 przy 130km/h i z klimą na autostradzie. Koszty przeglądów poza ASO są rozsądne np olej TOTAL 5W40 5litrów Full syntetyk koszt 120pln filtry polecam tylko oryginalane bo kosztują tyle samo co inne a wiadomo, że będą...
~dominik@paluki.tygodnik.pl
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
Zuzycie paliwa bez uwag. Ceny przeglądów mogłyby być niższe. W moim egzemplarzu (mimo trzykrotnych napraw) wskaźnik poziomu benzyny przy pełnym baku wskazuje 4/5, a światełko zapala się bardzo wcześnie. Machnąłem ręką - ile mozna naprawiać? W poprzednim egzemplarzu nie dało rady wymierzyć, ile pali. Nie przyjmował nalania do pełna. Przydałby się taki pomocnik, jak w renault clio: przeciętna na trasie, przeciętna od ostatniego zerowania itp.
~Tomek
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
Silnik trochę słaby, ożywa przy 3 tys. obrotów ale wzrasta zużycie. Nie wierze w raporty podające 10 l, chyba, że jeździ się zimą po mieście z uszkodzonym termostatem, obciążeniem i wysokich obrotach. Ja 70 % przebiegów mam w mieście i nie przekraczam 7,5 l, pod warunkiem jazdy 2-3 tys obrotów.
~Arturro
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
Auto stosunkowo tanie w utrzymaniu. Na rynku jest dostępnych od groma części zamiennych - lepszych i gorszych - w zależności od zasobności portfela. Plusem jest też to, że jest to samochód prosty w budowie, tak więc znalezienie mechanika, który podejmie się pracy nad nim nie stanowi problemu.
~Furman
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
zaraz po wyjechaniu z salonu zmieniłem na olej syntetyczny, jestem z tych co uwążają że o samochód to jako kochanke dbać należy stale - czysta elektronika, dobre paliwo, jak zimny to niech ma trochę czasu na zagrzanie, zadne tam wchodzenie na obroty jak wskazówka temperatury choć zera nie dotknie itd
~Leszek
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
I tu miła niespodzianka.Może nie uwierzycie ale mój citek w mieście spala mi 6,0-6,5l.Na trasie przy pięciu osobach i pełnym załadunku(wyjazd na wakacje) "łyknął" 5,5l. Ale faktem jest że zbytnio mojego auta nie żyłuję. Zimą z przyczepą spala mi 8-8,5l w mieście.
~Marcin WW
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
Slabo. Jak na taki maly samochod z takim malym silnikiem. Polecam spokojna jazde. Do 110 km/h. Powyzej 110 km w baku pojawia sie wir. Przy 125 spalanie wynosi conajmniej 10 l / 100km. Moj Suzuki z podobnym silnikiem spalal 4 litry mnniej.
~Mariusz: gossy@interia.pl
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
W cyklu mieszanym (60%miasto, reszta trasa) pali 7,5 litra z dosyc ciezkim "butem" :-)), oczywiscie dopoki auto na gwarancji trzeba serwisowac w ASO - chore ceny na wszystko, kompetencja i fachowosc pracownikow ASO w stylu "ten typ tak ma" (patrz pkt 10)
~MaReK
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
Właściwie jeżeli jest chwila wytchnienia od zakupów i napraw to lepiej odkładać w tym czasie na przyszłe niespodzianki, dużo części dostępnych tylko w serwisie i jeszcze trzeba po nie jechać bo w serwisie nie wysyłają kurierem
~JS (43lata)
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
I tutaj ręce opadają! co tu pisać o ekonomiczności i cenach przeglądów skoro auto nie przejedzie 5 tys. bez usterki, wiec same przeglądy przy tym to pikuś, a części nie najtańsze.