Lista ocen Citroen Berlingo I 1.4 75KM 55kW 1996-2011 (40) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 43 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Arturro
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
Samochód jest miękki. Nie jest to co prawda amerykańskie wozidło przypominające tapczan, lecz komfort pokonywania nierówności jest duży - biorąc pod uwagę, że jest to samochód ciężarowy przystosowany do przewozu osób. Pewnego rodzaju plusem jest tylna belka skrętna dzięki czemu walizek nie trzeba wysoko podnosić. Jest to proste rozwiązanie i jak jest sprawne do działa dobrze. Minusem jest jednak jej żywotność i późniejsze koszty jej...
~Marcin WW
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
Zawieszenie od Citroena ZX. Zbyt miekkie, przy duzych predkosciach na granicy bezpieczenstawa! Samochod do spokojnej jazdy po plaskiej drodze. Wjezdzajac na prog hamujacy nawet przy 5km/h mozna walnac przodem w asfalt. Przy duzych predkosciach jakos dziwnie na zakretach nie ma problemu, ale samochod jest niepewny na prostej. Trzeba ciagle pilnowac kierownicy (zawieszenie mam w dobrym stanie, ono takie juz jest). Tyl jest miekki i jak sie...
~Bolek B
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
Caly samochód jest sztywny na zakrętach nie przewidywalny powinien mieć komputer pokładowy do oceny warunków drogowych nigdy nie wiesz czym cie może zaskoczyc nieważne jak jedziesz powoli czy szybko berlingo sam decyduje jak pojedzie ,to samochód z charakterem---niezliczone usterki i naprawy srednio 4- razy w roku ,a łącznik amortyzatorów nawet częściej-gratulacje dla francuckich inżynierów są prawie tak dobrzy jak nasi i dbają zeby nie...
~DarQ_
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
dobry, także bez awarii, jednak do szybszej jazdy na zakrętach trochę zbyt miękko. Tak jak mówiłem nie jest to ścigant i pod działalność jest ok- zawieszenie i jego wysoki prześwit zapewnia że krawężniki są niczym;) Uwaga na zamienniki sprężyn do przedniego zawieszenia (mi pękły dwa razy, na szczęście na postoju)
~jacekkaczorowski@op.pl
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
Zawieszenie jest sprężyste i naprawdę ładnie wybiera dziury, jest ciche i komfortowe. Ciekawe jest to, że po załadowaniu rodziny i zakupów auto staje się jeszcze bardziej komfortowe i lepiej się prowadzi. Moja cytryna stoi na 14calach XL czyli wzmocnionych opony nowe.
~elmeros
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
drążki stabilizatorów ze względu na nasze drogi nie wytrzymują zbyt długo co 40000 wymiana, słabe tarcze hamulcowe po 20000 tys wymieniane w ASO bo sie pogieły kloejna wymiana w ASO po 60000 tys,tylny most do regeneracji przy 170000 nie mówiąc o innych drobnych usterkach
~Robert, Chojnice
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
Rewelacja. Auto ma 104 tys km a w zawieszeniu nic się nie dzieje! Trzyma sie drogi, na wybojach nic nie czuję a to auto służboe zatem żadnego krawężnika się nie boi :) Nie były wymieniane nawet gumowe osłony na przegubach itp nie mowiąc o poważniejszych elementach.
~janpol2
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
no tak klocki hamulcowe wytrzymuja około 20 tyś natomoiast drążki przedniego stabilizatoras hahahah jeden sezon wkońcu kupiłem wyczynowe i o dziwo juz 40 tys i nic po przejechaniu 180 tys mam luzy na gałce kierowniczej więc spoko. tylnia belka na razie spokojnie nie ma zgrzytów .
~JS (43lata)
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
po prostu szkoda słów - co 30 tys. do remontu. miałem w swoim życiu już ok. 12 różnych samochodów ( w tym fiat 125p i polonez)ten układ jezdny mozna porównać - sam nie wiem do czego bo końcówki drążków nawet w polonezie wytrzymywały dłużej .

Usterki Citroen Berlingo I

Citroen Berlingo I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Leszek
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
Zawieszenie rewelacja.Po tym przebiegu zawieszenie nadal ciche, bez jakichkolwiek nieprzyjemnych stuków.Super sprawdza się na naszych drogach, wbrew powszechnym opiniom,że "francuzy" mają słabe zawieszenie. Trochę buja na poprzecznych nierównościach.