Lista ocen Citroen Berlingo I 1.9 D 70KM 51kW 1998-2011 (73) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 80 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~arabasz@o2.pl
Mikrovan 1.9 D 70KM 51kW
Skrzynia biegow charakteryzuje sie krotkimi przelozeniami co ma swoje plusy i minusy.Dobrze dobrane do przewozu ladunkow(silnik sie nie meczy i dobrze przyspiesza)natomiast na dlugie trasy zbyt krotkie(dobrze sie czuje miedzy 90-110km/h, choc potrafi pojechac i max160)Skrzynia dzialaja bez zarzutu, biegi wchodza bezproblemowo(lekko i lagodnie)
~Jacek
Mikrovan 1.9 D 70KM 51kW
Skrzynia biegów spisuje się poprawnie i jak dotąd nie wymagała nie wymagała interwencji mechanika poza zmianą oleju.Z lewej strony na biegu jałowym dochodzi z niej delikatny odgłos luzu jednak inni użytkownicy jak też znani mi mechanicy uspokajają bo występuje to w każdym znanym im i mi modelu.
~bartek
Mikrovan 1.9 D 70KM 51kW
Niezła. Po 200000 biegi dobrze wchodzą, a olej z prekładni ucieka, odkąd mam ten samochód. A te 200tys to deklarowane, trudno powiedzieć, czy nie więcej. Piąty bieg różni sie od 4tego mocą. o szybszej jeździe nie ma mowy, przynajmniej moje auto wręcz zwalnia na piątce. Po prostu bieg na obniżenie obrotów.
~pavcio pavcio@tenbit.pl
Mikrovan 1.9 D 70KM 51kW
wyjątkowo precyzyjnie wchodza biegi , moze troche za dlugi skok ale trzeba pamietac ze wysoko sie dosc siedzi i drazek jest dosc dlugi , mimo to zmiana biegu nastepuje wyjatkowo szybko w miare potrzeby , bardzo dobrze zestopniowana jak do 1.9 D
~PiotrWN
Mikrovan 1.9 D 70KM 51kW
Jestem zaskoczony - lepsza niż w Berlingu II generacji, niż w Citroenie C3 I gen. czy Toyocie Avensis III gen. biegi wchodzą bardzo lekko, bez problemu, mimo dużego przebiegu skrzynia chodzi idealnie.
~Marian Z.
Mikrovan 1.9 D 70KM 51kW
skrzynie biegów , zwykle w nich padają synchronizatory 3 biegu , miałem 7 sztuk tych aut u siebie w firmie i kazdy miał przypadłosc braku trójki , jezeli ktoś tej awarii nie miał to jeszcze wszystko przed nim
~wojti79@poczta.onet.pl
Mikrovan 1.9 D 70KM 51kW
skrzynia szanowni koledzy ma nieco za krótkie przełożenie a na piątce przy 90 km/h ma 2500 obr/min. jest to trochę za dużo bo silnik zaczyna hałasować. rozwiazaniem sa koła 15". sama praca skrzyni jest ok.
~benek41404
Mikrovan 1.9 D 70KM 51kW
Działa precyzyjnie, lekko wchodzą biegi. Preferuje jednak spokojną zmianę biegów z wyraźnym podkreśleniem \"luzu\". Sportowa zmiana biegów raczej nie wchodzi w grę.
~PRODRIVE
Mikrovan 1.9 D 70KM 51kW
Biegi wchodzą poprawnie z lekkim oporem skrzynia troche zbyt krótka co owocuje sporym zużyciem paliwa na trasie podczas jazdy powyżej 90 km/h

Usterki Citroen Berlingo I

Citroen Berlingo I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Zgrzyt
Mikrovan 1.9 D 70KM 51kW
Skrzynia chodzi rewelacyjnie w audi szwagra 2006 trzeba większej siły użyć na wbicie biegu.Sprzęgło też jest ok.