Lista ocen Citroen BX Hatchback (95) - Silnik

Na liście zabraknie 65 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~a1grata@gmail.com
Hatchback 1.9 107KM 79kW
mam 1.9TZI - monowtrysk . Nigdzie tego nie znajdziesz i mało kto ci to powie a bzdury jakie to wspaniałe auta nie chce się słuchać ! To normalne auto , które też się psuje. Mam instal. LPG ok. 5lat (i 80 tys. na niej przejechane) . Nagle padł jeden (bo tylko jest jeden ) wtryskiwacz . Jak go wyciągnąłem to wyglądał jak zardz. kawałek złomu . A w zbiorniku paliwa kupa opiłków rdzy . Nikt nie powiedział że paliwo musi być przynajm. raz w...
~Przekonany
Hatchback 1.9 107KM 79kW
Byłem posiadaczem wv,opla,mazdy i nagle trafiła się okazja kupienia wypasionego BX .Na poczatku słyszałem od "fachowców" co jeżdzą golfami, BMW i innymi markami NIE KUPUJ TEGO HYDRAULIKA NAWALA Ludzie to bzdura ,auto jest tańsze w utrzymaniu niż inne marki .Wsystko zależy od regularnego serwisowania. Ja nabyłem Cytrynkę przy udukomentowanym przebiegu 200tyś z tego w polsce przejechała zaledwie 20 tyś,spręzanie ponad 11 . Przy przejechaniu...
~sd-e
Hatchback 1.9 TD 69KM 51kW
Silnik...73 KM, pojemnosc 1.9...ludzie...on ma 12 lat, a ja gdy jezdze na lotnisku kolo Stargardu wyjezdzam 150 km/h i calkiem dobrze sie jedzie...w sumie jest to samochod ojca, ale jezdze nim jak rajdowym autem. Ostre wejscia w zakrety(chociaz nie ma wspomagania), ostre hamowanie itd...
~bx
Hatchback 1.8 TRD Turbo 90KM 66kW
Kulturę pracy jak na 20-letnie auto z silnikiem Diesla uważam za bardzo dobrą. Silnik oczywiście jest głośniejszy niż w nowych samochodach ale w końcu ten samochód ma 20 lat i 300 kkm. Elastyczność jest bardzo dobra. 180 Nm przy 1000 kg wagi własnej jest wystarczająco dużo.
~george (zapinacz@poczta.fm)
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
jak na tamte lata silnik był debeściak,jeszcze teraz mimo wieku,leczy nowe tdi i hdi,mimo przebiegu (a jest u mnie od 1993roku gdy miał 70 tys)w silniku zmieniałem jedynie oleje paski i świece zarowe-bardzo udana jednostka chociaż ponizej 2300obr ciągnie sie kiepsko
~marqin
Hatchback 1.9 TD 69KM 51kW
silnik dość głośny (stary diesel), nadwozie nie jest jakoś rewelacyjnie wyciszone, ale za to raczej niezawodny i ekonomiczny. W moim bx nawet przy mrozach -20 odpalał za dotknięciem, wystarczyło ze dwa razy podgrzać świece w największe mrozy.
~bajus@o2.pl
Hatchback 1.9 GTi 122KM 90kW
Silnik całkiem okej. Po wymianie pierścieni i uszczelniaczy oleju nie bierze wcale. Dosyć elastyczny mimo iż zasilany gazem. Piątkę zapinam już nawet przy 50 km/h Daje się wysoko kręcić pod czerwone pole, podczas wyprzedzania bardzo się przydaje.
~Kamilon18
Hatchback 1.9 TD 69KM 51kW
Jak na 66 KM to rewelka.super elastyczny silnik.nie do zajechania.jezdze na najtanszym oleju(alanda) i nic nie wymieniam jedynie jak musze.na autobanamie jechałem 175km/h(max obroty silnika) myślałem ze tłok jakis wyleci:D
~janosik weteran don kichot robin hood
Hatchback 1.6 92KM 68kW
Kupiłem autko z przebiegiem 160 000 i zrobiłem nim 80 tysięcy w 3 lata i do silnika sie nie dotykałem - tylko wymiana oleju . Silnik zajefajny - no i ta moc !!! Dresy się dziwiły jak im uciekałem starym bolidem :)
Dziennik kosztów dla Citroen BX Hatchback
~emsee20@o2.pl
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Silnik to najwieksza zaleta tego auta. Dosc mocny, elastczny i calkiem niezlej kulturze pracy jak na te lata. Przy przebiegu 390000 nie bierze oleju nie kopci pali znikome ilosci paliwa.
Citroen BX Hatchback