Lista ocen Citroen BX Kombi (38) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~godas@op.pl
Kombi 1.6 80KM 59kW
Niezwykle miękki lecz świetnie trzymający się drogi. Zapobiega nurkowaniu przy gwałtownym hamowaniu, utrzynuja stały prześwit niezależnie od obciążenia i reguluje siłe hamowania tylnej osi w zależności od obciążenia. Inni mogą o tym pomażyć. Wbrew obiegowym opiniom niezawodny i nietrudny w naprawie. Dla przykładu: regeneracja elementu hydro-pneum. (resor i amortyzator w jednym) kosztuje 100 zł., wymiana 15 min. Trwałość takiego elementu to ok....
~Bako
Kombi 1.9 RD 64KM 47kW
To hydropneumatyk, więc o wybojach i wszelkich nierównościach informują mnie jedynie inne auta jadące przede mną :-)... nawet te najnowsze \"bryki\". Do kombi można zapakować kilkuset kilogramowy zestaw wiertniczy z agregatem prądotwórczym i jechać w teren -zawsze stały prześwit a w sytuacjach ekstremalnych można jeszcz go podnieść niezależnie od obcążenia :-)
~wojtek
Kombi 1.9 4X4 122KM 90kW
Mam wersję GTi, więc jest twardszy niż standard, ale mimo to komfort trochę lepieszy niż samochód ze zwykłym zawieszeniem, jednak żadna rewelacja. Ma standardowo wysoki prześwit, ale mimo tego w poślizg jeszcze nie wpadłem. Moim zdaniem nie komfort jest największą zaletą takiego zawieszenia tylko stały prześwit niezależnie od obciążenia i możliwość jego zmiany.
~Maciej K.
Kombi 1.9 4X4 122KM 90kW
Jeździłem i nadal jeżdżę wieloma autami, ale długo by szukać tak dobrego układu jezdnego. BX prowadzi się jak po sznurku, na śliskiej nawierzchni bardzo wcześnie ostrzega o utracie przyczepności, co pozwala na reakcję. Bardzo dobrze czuć ten samochód podczas prowadzenia.
~requiree@yahoo.de
Kombi 1.9 4X4 122KM 90kW
powiedzialabym "super" ale pewnie w 1993 roku:)) troche miekko, ale generalnie nie przejmuje sie dziurami, nierownymi przejazdami przez tory itp, nie mowiac juz o jezdzie terenowej:))) dosc miekki, ale z racji mocy silnika ja sie raczej dostojnie tocze wiec mi to nie przeszkadza
~maciek
Kombi 1.6 94KM 69kW
mam mieszane uczucia, chyba jest juz dość wytrzaskany przez polskie drogi; dzięki zawieszeniu hydropneumatycznemu długiei trasy są znacznie mniej męczące ( duży plus ) ale kiepsko wybiera krótkie nierówności (czuć i słychac wyrażne uderzenia)
~mymail5@wp.pl
Kombi 1.9 4X4 122KM 90kW
Super wygodnie, jednak do ostrych zakrętów zawieszenie zbyt miękkie. Po garbach można do 50km/h, w lesie podnosimy i też szalejemy. Po opuszczeniu nie założą blokady na koła. Rewelacja!
~Naftas
Kombi 1.4 72KM 53kW
wieczne problemy z hydrauliką, nie podnosił się i nie opadał w zimie mimo że wymieniłem dwa razy korektor wysokości, strasznie drogie część, zawór hamulcowy, korektory itd.
~Borpost
Kombi 1.9 RD 64KM 47kW
Wspomaganie kierownicy pozwalało długim kombi sprawnie i bez wysiłku parkować w bardzo ciasnych miejscach a zawieszenie - bajka :-)
~Maciej K.
Kombi 1.9 4X4 122KM 90kW
Rewelacja. BX zawsze za wczasu ostrzega o ewentualnej możliwości utraty przyczepności, prowadzi się jak po sznurku.
Citroen BX Kombi