Lista ocen Citroen C3 I (222) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 237 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~airam
Hatchback 1.4 HDi 16V 92KM 68kW
Przez 22 miesięce (44 tys. km) wymieniłam przedni fartuch, uszczelkę pod wtryskiem, tylną wycieraczkę (gumkę) i 4 żarówki (3 mijania i 1 przeciwmgielną). Po 18 miesiącach remont zawieszenia (przeguby, łączniki i takie tam)oraz wymiana klocków i tarcz hamulcowych. Wymieniłam też przepływomierz, bo w pewnym momencie autko, choć jeździło straciło swą moc-pomogło.
~Marcin z Gdyni
Hatchback 1.1 i 61KM 45kW
Wentylator na 1 biegu po dłuższym chodzeniu daje denerwujący odgłos odkręcającej się śrubki. Opuszczone szyby (nie mam klimy) brzęczą już przy 60km/h. Wobec powyższych usterek serwis bezradny. Dostęp do żarówek świateł mijania od strony kierowcy jest tragiczny - samodzielna wymiana żarówki praktycznie niemożliwa - akumulator skutecznie blokuje dostęp.
~Piotr
Hatchback 1.1 i 61KM 45kW
-żarówki światła mijania przepalają się dość często niezaleznie od producenta -małe problemy z elektryką typu: zamek w tylnych drzwiach, alternator, przepalające się światła stopu. przycisk podnoszenia szyby, przepalony wentylator chłodnicy, zepsuty opornik nawiewu itp. naprawiane oczywiście na bieżaco w przeciagu 6 lat użytkowania
~autor
Pluriel 1.4 i 75KM 55kW
Ciekla woda na laczeniach dachu z przednia szyba, co zostalo usuniete w serwisie w ramach "akcji", jest lepiej. Wylacza si czasami wspomaganie(elektryczne), trzeba sie zatrzymac, wylaczyc i wlaczyc silnik.Wymieniony pas ktory sie nie zwijal, charczacy glosnik.Dach sie rozszczelnia po przekroczeniu 140 km/h i robi sie "troche" glosniej.
~Michał
Hatchback 1.1 i 61KM 45kW
Mechanicznie nic nie dolega, zależy od jakości części zamiennych/eksploatacyjnych. Najczęściej wymieniałem sworznie przedniego zawieszenia, bo auto tlukło się po mieście całe 90000 km. Elektryka - żarówki kokpitu, trudna wymiana lewej żarówki H7, centralny zamek rozkodowany - nic co nas zabije, ale wkurzy, gdy się wydarzy.
~a.kamieniarz@poczta.fm
Pluriel 1.4 i 75KM 55kW
hm no z drobiazgow to cieknie na zlaczu dachu z przednia szyba musze w wolnym czasie pojechac do serwisu na poczatku przednia szyba nie wskakiwala przy zamykaniu ale juz naprawione no i jak rozlozylem tylne siedzenia by byl wiekszy bagaznik to nie chcialo mi pozniej zamykanie jednego siedzenia zaskoczyc to chyba tyle
~Dakkar
Hatchback 1.1 i 61KM 45kW
Hamulce przy powolnym zatrzymywaniu auta, na przykład w korku przed światłami, piszczą okropnie. To przypadłość wszystkich modeli (znam jeszcze kilku właścicieli). Komu nie piszczą, ten niech poczeka. Aha, nie warto z tym jechać do serwisu - niewiele pomogą i na krótko. Szkoda czasu. Trzeba piski zaakceptować...
~Profesor Patafian
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Niestety, bardzo źle. W ciągu 6-letniej eksploatacji auta jedynymi żarówkami, jakich udało się nie wymienić, były żarówki kierunkowskazów. Wszystkie inne żarówki były wymieniane co najmniej jeden raz. A rekord oczywiście należy do żarówek świateł mijania (H7), których wymieniłem chyba z dwadzieścia.
~piozma
Hatchback 1.4 i 16V 90KM 66kW
Na razie nie jest źle , co prawda zepsuł się zamek (klamka) tylnich drzwi , oraz pilot zdalnego otwierania , ale już tak kupiłem to auto i został mi do naprawienia jeszcze tylko pilot . Zresztą na wstępie miałem świadomość , że w "francuzie" zdarzają się takie historie i nie dałem się zaskoczyć .
~PIŁAT
Hatchback 1.1 i 61KM 45kW
Niezidentyfikowane stuki, których serwis nie usunął. Stuki wydobywają się z drzwi, słupków ale wyczytałem tu na forum, że może to być wada źle zespwawnych wzmocnień dachu pod podsufitką. Może tak, może nie, nie wiem-cięzko to określić. Stuki, klekotanie i trzaski to wizytówka Citroena C3 i innych Citroenów