Lista ocen Citroen C3 II Hatchback (28) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~BM
Hatchback 1.4 VTI 95KM 70kW
Tylne zawieszenie wydaje z siebie FATALNE DŹWIĘKI. Nawet na płaskich małych nierównościach słychać cały czas drżenie, stukanie, klekotanie itp. Po miesiącu od zakupu samochodu (jako nowy) serwis wymienił amortyzatory tylne z uwagi na te stuki. Niestety problem stukania nie ustał. Po ponownych zgłoszeniach serwis uznał że taka jest specyfika i konstrukcja tego zawieszenia. JEST TO ŻENUJĄCE ŻE CITROEN SZCZYCI SIĘ JAKOŚCIĄ A DŹWIĘK PRACY TYLNEGO...
~GW
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Układ jezdny to jest to co kocham w tym aucie! Ludzie nie czytajcie testów w gazetach gdzie testujący zachwalają twarde zawieszenia pewnie pokonujące zakręty! Testerzy mają auto na kilka godzin i bawią się nim wciskając gaz do dechy! Jeździłem kilkunastoma samochodami różnych marek (nie przez godzinę tylko jako właściciel) i dla mnie liczy się to żeby po 300 km nadawać się do życia po wyjściu z auta! Jak ktoś pokonuje autem 10km dziennie i...
~Tadek
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Podoba mi sie wspomaganie w tym aucie, krecenie kierownica jest na prawde latwe:) C3 niezle radzi sobie z polskimi drogami chociaz po 12 tys km slysze pierwsze dziwne odglosy zmeczenia zawieszenia. Ze wzgledu na to ze auto jest male radze uwazasz przy wchodzeniu w zakrety przy sporej predkosci. Czasami mozna sie przeliczyc, ja pare razy myslalem ze auto sie po prostu wywroci. Podobnie koleiny, przy duzych auto doslownie rzuca po drodze, ale...
~Vito
Hatchback 1.4 VTI 95KM 70kW
Tu kolejna analogia do Golfa... Auto jest miękko zawieszone, przy skręcaniu z odrobinę większą prędkością buja i przez to kierowca nie może się czuć pewnie, mimo wszystko jak na francuza jest bardzo dobrze. Wszystko póki co pracuje bardzo cicho, nie skrzypi. Świetne przełożenie układu kierowniczego, auto reaguje błyskawicznie. Hamulce pomimo bębnów z tyłu bardzo mocne, samochód praktycznie staje w miejscu :)
~Jarek
Hatchback 1.6 HDI 90KM 66kW
Leciutko się prowadzi. Szybko i precyzyjnie reaguje zwłaszcza przy pokonywaniu slalomem dziur w jezdni. ABS, BAS, EBD, robią swoje. Kupiłem przy wyprzedaży rocznika taką dziwną wersję: Seduction, bez chromów ale szyba Zenith, nawigacja w desce, ABS, BAS, EBD, niby niuanse, ale jak cieszą w późniejszej eksploatacji. Minus: wymiana tarcz hamulcowych przy wymianie klocków. Teraz jeżdżę delikatniej, zobaczymy.
~Don
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Na ten silnik wystarczy. Na ostrym zjezdzie z autostrady gdzie bylo ograniczenie 70 ja mialem 110 i dobrze sie trzymal. Nie lubie pisku opon wiec wg mnie jest bardzo dobrze. Amortyzacja DOSKONALA! Jestem w szoku, ze takie male autko a tak plynnie pokonuje polskie drogi. Moze i trzeba bedzie naprawiac ale cos za cos. Odglosy troche dochodza z podwozia ale nie przeszkadzaja.
~Mirek
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Doś precyzyjny, na dobrych oponach na wiele można sobie pozwolić, ale jest to \"krótkie\" auto i dość wysokie więz zalecałbym pare kilometrów zrobić aby sie wczuć. Poza tym łatwość manewrowania i wyczucia auta bdb. Po odpaleniu trzeba kilka sekund poczekać aż zacznie działać elektryczne wspomaganie (jak sie śpiesze to troche wkurza).
~Konrad
Hatchback 1.2 VTI 82KM 60kW
Wspomaganie kierownicy jest silne (przydatne na parkingach). Na drogach prowadzi się pewnie i łatwo. Auto ma miękkie zawieszenie - skierowane raczej na komfort niż na rajdy. Zawieszenie jest też wysokie w porównaniu do konkurentów z segmentu B. Dobre na polskie dziury i wysokie krawężniki.
~jurek
Hatchback 1.4 HDI 70KM 51kW
35tys i już powoli czuć zawieszenie - w yarisie od nowości miałem takie wrażenie dopiero po 120-140tys a i tak do 240tys nic nie robiłem - jazda tylko po mieście a w citroenie tylko trasa. Zobaczymy co będzie dalej. Tarcze były już przetaczane, stuki z tyłu
Dziennik kosztów dla Citroen C3 II Hatchback
5,1
7,9
9,2
~bobik
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Uważam, że samochód ma zawieszenie lepsze, niż niejedno auto z wyższego segmentu. Cicho i komfortowo. Oczywiście na polskich drogach nie zawsze usłyszymy miły stukot, ale trudno znaleźć zawieszenie, które będzie optymalne na polskich drogach.
Citroen C3 II Hatchback